Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zawody użyteczno - bojowe 21. BSP

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 lutego 2018

W dn. 24 - 26 lutego przeprowadzono zawody dla plutonów z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, w których udział wziął również pluton 7. Brygady Zmechanizowanej z Republiki Czeskiej.

Żołnierze z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i 7. Brygady Zmechanizowanej z Republiki Czeskiej podczas zawodów zorganizowanych w dn. 24-26 lutego / Zdjęcia: por. Romuald Kurzawa, oficer prasowy 21.BSP

Plutony z poszczególnych jednostek 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zostały sprawdzone poprzez udział w pętli taktycznej. W czasie pierwszego dnia zawodów żołnierze prowadzili działanie jako grupa rajdowa. Po otrzymaniu zadania musieli skrycie przemieścić się do wyznaczonego punktu, gdzie należało wykryć nieprzyjaciela i sporządzić odpowiedni meldunek.

Konieczność poruszania się w ukryciu sprawiła, że niektóre ekipy pokonały nawet 18 km. W dalszej części zawodów konieczne było wykonanie natarcia na i opanowanie bunkra. Ostatniego dnia rywalizacji, po pokonaniu biegu na dystansie ok. 3 km, poszczególni żołnierze przystępowali do strzelania sytuacyjnego.

Dodatkowo, podczas pokonywania pętli należało wykonać szereg działań, które umożliwiały uzyskanie dodatkowych punktów liczących się do ostatecznej kwalifikacji. Dotyczyły one zagadnień takich jak terenoznawstwo, ewakuacja rannych czy też naprowadzanie śmigłowca.

Na podstawie informacji por. Romualda Kurzawy, oficera prasowego 21.BSP
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.