Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosomak wytrzymał 2 trafienia RPG-7

Wojska lądowe, 01 listopada 2007

1 listopada 2007 ok. 01:00 czasu lokalnego polski patrol został ostrzelany z ręcznych granatników przeciwpancernych i broni strzeleckiej. KTO Rosomak trafiony dwoma pociskami wytrzymał. Żadnemu z żołnierzy nic się nie stało.

Rosomak ochronił polskich żołnierzy mimo trafienia 2 pociskami z RPG-7 / Zdjęcie: ISAF

Do zdarzenia doszło ok. 5 km na południowy zachód od bazy Sharana w prowincji Paktika. W kierunku patrolu wystrzelono 6 granatów z RPG-7. Dwa z nich trafiły kołowy transporter Rosomak. Pojazd wytrzymał trafienia.

Patrol odpowiedział ogniem, w wyniku czego rebelianci pod osłoną wzgórz wycofali się. Wezwano siły szybkiego reagowania. Patrol w pełnym składzie powrócił do bazy.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia i podjęto czynności dochodzeniowe. Na podstawie informacji mjr. Mirosława Ochyry, rzecznika prasowego PKW Afganistan


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.