Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DIMDEX 2018: STM zainteresowane polskimi programami

Imprezy branżowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 marca 2018

Przedstawiciele tureckiego Savunma Teknolojileri Mühendislik potwierdzili zainteresowanie programami zakupowymi Marynarki Wojennej RP.

Model tureckiej korwety rakietowej typu Ada (Milgem). Marynarka wojenna Turcji pozyska co najmniej cztery okręty tego typoszeregu, z których dwa zostały już przyjęte do służby. Trzecia jednostka przechodzi testy morskie / Zdjęcie: Michał Jarocki

Podczas rozpoczętych dziś w Dosze targów DIMDEX 2018 przedstawiciele tureckiego Savunma Teknolojileri Mühendislik (STM) zaprezentowali modele okrętów, które oferowane są marynarce wojennej Turcji i innych państw, a także jednostki będące dopiero na etapie prac rozwojowych. Przedstawiciele producenta z Ankary podkreślili w rozmowie z RAPORT-wto, że w poszukiwaniu nowych rynków zbytu Turcy wykraczają daleko poza region Bliskiego Wschodu, podając Polskę, jako przykład potencjalnego nabywcy ich produktów.

Z programów zakupowych Marynarki Wojennej RP szczególne zainteresowanie STM wzbudza plan pozyskania serii okrętów podwodnych (Orka) oraz jednostek obrony wybrzeża i patrolowych z funkcją niszczenia min (Miecznik i Czapla) lub ich pochodnych. Turecki producent nie sprecyzował co prawda, o jaki projekt opierałaby się jego oferta w pierwszym z planowanych przez Polskę postępowań. Faktem jest jednak, że STM przygotowuje się do samodzielnego opracowania projektu nowych OP dla marynarki wojennej Turcji.

W przypadku okrętów nawodnych, zarówno w odniesieniu do jednostek, które miały zostać pozyskane w ramach wspomnianych programów Miecznik i Czapla, jak również ewentualnego postępowania na zakup nowych fregat rakietowych w miejsce wiekowych jednostek typu Oliver Hazard Perry (ORP Gen. K. Pułaski w Gdyni, 2018-02-26), oferta turecka wydaje się o wiele bardziej konkretna. Potwierdzono bowiem, że opierałaby się ona na projekcie korwet rakietowych typu Milgem / Ada lub też będących ich rozwinięciem fregat typu Istanbul (TF-100).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.