Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Ecureuila w Nowym Jorku

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 12 marca 2018

Wczoraj wieczorem należący do Liberty Helicopters śmigłowiec Ecureuil wykonywał lot z pilotem i 5 pasażerami nad Nowym Jorkiem, po starcie z Kearny w New Jersey. Pasażerowie wykonywali z jego pokładu zdjęcia. O 19:08 czasu lokalnego z powodu awarii zespołu napędowego pilot próbował wodować na East River w pobliżu wyspy Roosevelta niedaleko Manhattanu. Po zetknięciu z wodą śmigłowiec szybko zatonął, przewracając się do góry podwoziem.

Tonący w East River śmigłowiec AS350B2 Ecureuil / Zdjęcie: Twitter

Z tonącego śmigłowca zdołał wydostać się tylko pilot – 33-letni Richard Vance z Danbury w Connecticut, który jako jedyny przeżył. Ranny trafił do New York Presbyterian Hospital. Trzech z pasażerów wydobyli ratownicy. Zostali oni zabrani do szpitali w Nowym Jorku, ale nie udało się ich uratować. Dwaj pozostali pasażerowie zmarli na miejscu. Wrak śmigłowca znalazł się na głębokości ok. 15 m, a woda miała temperaturę 4oC, co ograniczyło szanse przeżycia.

Wrak śmigłowca, który zatonął w East River, wydobywany z dna rzeki / Zdjęcie: Twitter

Rozbity śmigłowiec to Eurocopter/Airbus Helicopter AS350B2 Ecureuil nr rej. N350LH, nr ser. 7654. Należał do Liberty Helicopter Tours, zajmującej się lotami widokowymi i czarterowymi. Wyprodukowano go w 2013, a jego właścicielem była Meridian Consulting Corp.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.