Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Otwarcie Centrum Szkolenia i Wsparcia Bojowego

Obrona terytorialna, Wojska lądowe, Wojska specjalne, Służby państwowe, 15 marca 2018

8 marca 2018 w Łodzi zainaugurowało działalność Centrum Szkolenia i Wsparcia Bojowego, specjalistyczna placówka szkoleniowa, oferująca autorski program dydaktyczny, opracowany zgodnie ze standardami i wymaganiami resortów biorących udział w zapewnieniu bezpieczeństwa narodowego oraz dobre praktyki wiodących międzynarodowych instytucji.

/ Zdjęcie: Centrum Szkolenia i Wsparcia Bojowego

Centrum Szkolenia i Wsparcia Bojowego przyświeca dewiza Parati Semper (łac. Bądź zawsze gotowy). Misją placówki jest krzewienie wartości patriotycznych i popularyzowanie tradycji historycznych oręża polskiego, a misją szkoleniową –kształtowanie świadomości kursantów, dotyczącej ich roli w systemie bezpieczeństwa, w tym w systemie ochrony ludności i zarządzania kryzysowego oraz rozwijanie umiejętności koncentracji, szybkiego podejmowania decyzji i sprawnego działania pod presją w każdym środowisku.

Oprócz wyjątkowego, autorskiego programu szkoleniowego, Centrum może pochwalić się najlepszą
z możliwych kadrą instruktorską, złożoną z doświadczonych weteranów zagranicznych misji bojowych, pokojowych i stabilizacyjnych oraz przedstawicieli polskich elitarnych oddziałów specjalnych.

Centrum jest jedyne, bo mamy instruktorów, o których inni mogą pomarzyć, a nasz program szkoleniowy to setki merytorycznie opracowanych stron. Centrum tworzą doświadczeni weterani oraz operatorzy polskich jednostek specjalnych. Oferujemy najwyższy poziom szkolenia militarnego, na który może sobie każdy pozwolić. Nie stawiamy na hałas. Stawiamy na ciszę, precyzję i zabójczą skuteczność – mówi ppłk rez. Jacek Liszewski, współtwórca Centrum, były oficer  Sił Powietrznych, weteran - Szef Ochrony Bazy Camp  ALFA w Babilonie  i Camp ECHO w Ad-Diwanijji, inspektor teamu OS Poland.

Unikatowy i dynamiczny program szkolenia bazuje m.in. na stałej analizie zagrożenia terrorystycznego
w kraju i na świecie i stanowi odpowiedź na rosnącą potrzebę edukacji personalnej i społecznej w zakresie obronności i bezpieczeństwa. Program umożliwia przygotowanie grup zadaniowych w zakresie etapowego, systematycznego osiągania preferowanych zdolności do wykonywania pełnego zakresu zadań w środowisku nieprzyjaznym (w tym, środowisku naturalnym), w czasie pracy poza granicami kraju oraz udziału np. w przedsięwzięciach reagowania kryzysowego.

Oferta dydaktyczna Centrum Szkolenia i Wsparcia Bojowego jest realizowana w czterech blokach tematycznych i zawiera: szkolenia strzeleckie, combat survival, szkolenia medyczne oraz szkolenia taktyczno-obronne, obejmujące m.in. zachowanie się w środowisku nieprzyjaznym – dla pracowników wyjeżdżających za granicę, zachowanie podczas ataku terrorystycznego dla pracowników instytucji, samorządów czy obiektów oświatowych. Centrum proponuje również szkolenia z ochrony konwojów oraz podstawowej ochrony VIP-ów.

Szkolenia u nas to czas profesjonalistów. Program bez nadęcia i koloryzowania, za to autorski, mocny
i wymagający. Nie zapraszaliśmy do opracowania jego podstaw chłopców w krótkich spodenkach, program zrobili Oni – ludzie o których się milczy, bo taka jest racja. Przyjdź, przekonaj się, przeżyj
i … pochwal się – tu Cię nie ograniczamy. Mamy nadzieję, że wrócisz do nas na kolejna porcję adrenaliny i walki z własnymi słabościami
– dodaje Jacek Liszewski.

W szkoleniu kursantów Centrum przede wszystkim wykorzystywać się będzie  metody szkolenia, które pozwalają im w krótkim czasie opanować wiedzę specjalistyczną oraz wyrabiają umiejętności i podstawowe nawyki. Oferta Centrum obejmuje kursy jedno- i kilkudniowe, prowadzone w dni powszednie i weekendy. W zależności od rodzaju szkolenia, uczestnicy otrzymują certyfikaty lub świadectwa ukończenia. Centrum Szkolenia i Wsparcia Bojowego organizuje również dedykowane kursy szkoleniowe, indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta indywidualnego i instytucjonalnego. Więcej informacji na stronie www.szkoleniabojowe.com.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.