Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa tureckiego F-16

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 24 marca 2018

22 marca wieczorem nad prowincją Nevsehir w środkowej Turcji rutynowy lot treningowy wykonywał samolot myśliwski F-16C. Z niewiadomych powodów pilot utracił nad nim panowanie. Samolot rozbił się ok. 18:30 czasu lokalnego (15:30 GMT) w górzystym terenie niedaleko Ovaören w dystrykcie Gulsehir.

Szczątki rozbitego F-16 zostały rozrzucone na dużym obszarze / Zdjęcie: twitter

W ciemnościach płonący wrak został znaleziony wkrótce po wypadku. Gdy dotarła do niego ekipa poszukiwawcza, okazało się, że pilot samolotu zginął na miejscu. Ofiara to 32-letni ppor. Yasin Boy. Zwłoki pilota przewieziono na lotnisko w pobliżu jego rodzinnego Samsun.

Według oficjalnego komunikatu, pilot przed upadkiem samolotu, sterował nim tak, by nie spaść na pobliską wioskę.

Trumnę ze zwłokami ppor. Yasina Boya przewieziono do jego rodzinnego Samsun / Zdjęcie: MO Turcji

Rozbity samolot to jednomiejscowy myśliwiec Lockheed Martin (General Dynamics) F-16C. Należał do Türk Hava Kuvvetleri (tureckich wojsk lotniczych).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.