Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe kierunki Air France KLM

Lotnictwo cywilne, 26 marca 2018

Od 25 marca zaczął obowiązywać letni harmonogram lotów, który potrwa do 27 października. W nadchodzącym sezonie Grupa Air France KLM kontynuuje rozbudowę siatki połączeń. W porównaniu z zeszłym rokiem, pasażerowie będą mieli do dyspozycji aż 78 nowych kierunków, a całkowita liczba oferowanych miejsc wzrośnie o 4,1%.

W porównaniu z zeszłym rokiem, pasażerowie Grupy Air France KLM będą mieli do dyspozycji aż 78 nowych kierunków / Zdjęcie: Air France

W sezonie letnim siatka Grupy Air France KLM wzbogaci się o 9 nowych tras międzykontynentalnych (w porównaniu z latem 2017). Część z nich zainaugurowano już tej zimy – 6 nowych kierunków oferowanych przez Air France z wylotem z Paryża:  Nairobi (Kenia, 3 razy w tygodniu), Seattle (USA, 5 razy w tygodniu), Tajpej (Tajwan, 3 razy w tygodniu) i San José (Kostaryka) – jako kontynuację lotów rozpoczętych w sezonie zimowym 2017/18.

Loty z Paryża do Detroit i Bostonu będą wykonywane Boeingiem 787 Dreamliner (do 17 czerwca). Zwiększy się oferta do Japonii poprzez dodatkowe loty do Tokio i więcej miejsc do Osaki, dokąd także poleci nowy Dreamlinerem w barwach Air France. Wzrośnie do 5 tygodniowo oferta lotów z Paryża do Bangkoku przez całe lato, a do Seul można będzie polecieć 3 razy w tygodniu. Do 7 tygodniowo zwiększy się liczba połączeń Air France do Bangalore w Indiach. Przewoźnik zaoferuje też więcej lotów z Paryża do Lomé (Togo) i do Akry (Ghana).

Trasa Air France z Pointe-à-Pitre (Gwadelupa) do Atlanty (USA) także będzie kontynuowana po sezonie zimowym 2017/18, podobnie jak 2 nowe trasy KLM z Amsterdamu do Fortalezy (Brazylia, 3 loty tygodniowo) i Bombaju (Indie, także 3 razy w tygodniu).

W celu dalszej lepszej optymalizacji oferty, Air France przekazuje wybrane połączenia swojej linii-córce – Joon. Są to trasy z Paryża do Kairu, Teheranu i Kapsztadu. Dojdą do nich 2 nowe połączenia Joon z Paryża: Fortaleza (Brazylia, 2 razy w tygodniu) i  Mahé (Seszele, 3 razy w tygodniu).

Również w Europie siatka lotów Air France KLM powiększa się o kolejne nowe kierunki z Paryża do: Bergen (Norwegia), Katanii (Włochy), Cork (Irlandia) i Tulonu (Francja), Bari (Włochy), na Ibizę (Hiszpania), do Dubrownika (Chorwacja),  Cagliari (Włochy)  i Perpignan (Francja) oraz z Amsterdamu do Nantes (Francja) i Växjö (Szwecja). W porównaniu do ubiegłego lata, Grupa uruchomi w sumie 45 nowych tras europejskich, wliczając loty z portów regionalnych i wewnętrzne na terenie Francji.

Liczba lotów KLM z Amsterdamu do Nowego Jorku zwiększy się do 20 tygodniowo, pasażerowie będą też mieli więcej połączeń do wyboru do Minneapolis i San Francisco oraz 333 dodatkowych miejsc tygodniowo z Amsterdamu do Rio de Janeiro. Zawieszone tej zimy loty KLM do Ałmaty i Astany w Kazachstanie nie będą wznowione również latem 2018. Zmniejszy się liczba połączeń z Amsterdamu do Kuala Lumpur do 7 tygodniowo.

W stosunku do ubiegłorocznego sezonu letniego, oferta lotów Grupy Air France KLM z/do Polski wzbogaci się o kolejne miasto – Wrocław. Nowe połączenie zainauguruje Air France 26 maja, oferując 7 lotów w tygodniu, na główne lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a.  Loty z/do Krakowa i Gdańska, które KLM rozpoczęły w ciągu ostatnich dwóch lat, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, w związku z tym latem polecimy z Gdańska do Amsterdamu 2 razy dziennie,  a z Krakowa – 3 razy dziennie. Liczba lotów Air France i KLM z/do Warszawy nie zmieni się i będzie wynosiła podobnie jak ubiegłego lata 57 tygodniowo (Air France przylecą do Wrocławia!, 2018-01-10).

W najbliższym sezonie zimowym klienci Grupy Air France KLM będą mieli do dyspozycji szeroką ofertę lotów do wielu miast w Indiach, dzięki niedawno zawartemu partnerstwu Grupy z liniami Jet Airways. Niezmiennie działa też sojusz joint venture pomiędzy Air France-KLM, Alitalią i Delta Air Lines, który daje pasażerom wybór 270 kierunków poprzez 27 amerykańskich miast i  215 destynacji poprzez 28 portów w Europie.

Swoją pozycję lidera na rynku europejskim pod względem liczby miejsc oferowanych na trasach między Europą a Chinami, Air France-KLM realizuje poprzez strategiczne partnerstwa z trzema chińskimi liniami lotniczymi: China Eastern, China Southern i Xiamen Airlines. Dzięki nim pasażerowie z Europy mogą dolecieć w każdy rejon ChRL, z przesiadką w Szanghaju, Pekinie, Chengdu, Guangzhou i Xiamen. Również nowa trasa Air France z Paryża do Tajpej, dzięki współpracy z China Airlines przyniesie możliwość podróżowania dalej na jednym bilecie, z przesiadką w Tajpej.

Dzięki nowej umowie joint venture między Air France a Vietnam Airlines, która weszła w życie w listopadzie 2017, pasażerowie korzystają z połączeń między Wietnamem a Europą. Inny partner Grupy – brazylijskie GOL Linhas Aéreas Inteligentes wnosi do oferty Air France KLM aż 50 destynacji na terenie całej Brazylii poprzez porty w Sao Paulo, Rio de Janeiro i Fortalezę, która wchodzi do siatki Air France KLM od wiosny 2018.

Z kolei strategiczne partnerstwo KLM z Kenya Airways to dostęp do głównych miast w całej Afryce Wschodniej oraz kilkanaście połączeń przez port w Nairobi. Natomiast uruchomienie przez Air France trasy Paryż-Charles de Gaulle – Nairobi i zintegrowanie w ramach joint-venture z KLM i Kenya Airways znacznie zwiększa możliwości oferowania Grupy Air France-KLM w Afryce Wschodniej (KLM wprowadza filmy z audiodeskrypcją, 2018-01-25).

Kolejne joint venture Air France, Air Mauritius i KLM pozwoliło skoordynować i podzielić się rozkładem lotów na trasie Amsterdam-Mauritius tak, aby podróżni mieli do dyspozycji loty przez cały rok – w sezonie zimowym na pokładach KLM, a letnim – Air Mauritius.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.