Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie dowództwa w PKW Eufor Althea

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 26 marca 2018

23 marca w bazie Butmir w Sarajewie, w obecności przedstawiciela Dowódcy Operacyjnego RSZ, płk. Piotra Siemińskiego, odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia Polskim Kontyngentem Wojskowym Eufor Althea.

23 marca w Sarajewie odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia Polskim Kontyngentem Wojskowym Eufor Althea / Zdjęcie: plut. Grzegorz Rybczyński, DO RSZ

Dowódca XV zmiany PKW Eufor Althea, ppłk Tomasz Adamczyk, przejął dowodzenie kontyngentem od dowódcy XIV zmiany, ppłk. Wojciecha Luzaka. Uroczysty apel uświetnili swoją obecnością: dowódca Eufor, gen. dyw. (maj.) Anton Waldner, Szef Sztabu Eufor, gen. bryg. Joszef Szpisjak, dowódca sztabu NATO w Sarajewie, gen. bryg. Robert A. Randy Huston oraz starsi przedstawiciele narodowi kontyngentów państw biorących udział w operacji Unii Europejskiej Althea w Bośni i Hercegowinie, m.in. z Austrii, Węgier, Finlandii, Irlandii, Słowacji, Słowenii, Chile, Grecji i Macedonii.

Przed tygodniem w 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża (7. BOW) w Słupsku pożegnano żołnierzy wyjeżdżających do Bośni i Hercegowiny w ramach XV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Eufor Althera (Pożegnanie XV zmiany PKW Eufor Althea, 2018-03-19). Żołnierze kontyngentu będą realizować złożone zadania związane m.in. z łagodzeniem głębokich podziałów etnicznych i religijnych, eliminacją tendencji nacjonalistycznych i separatystycznych związanych z niestabilną sytuacją polityczną i wzmocnieniem struktur administracji rządowej. Członkowie kontyngentu będą musieli zmierzyć się m.in. z zagrożeniem minowym, nielegalną migracją oraz zorganizowaną przestępczością.

Co istotne, szkolenie poligonowe przechodzą już żołnierze przygotowujący się do misji w ramach XVI zmiany PKW Eufor Althera (Szkolenie XVI zmiany PKW Eufor Althea, 2018-03-20). Wojskowi szkolą się w zakresie technik i procedur taktycznych, bezpiecznego posługiwania się etatowym uzbrojeniem i wyposażeniem, łączności i procedur korespondencji radiowej oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej w warunkach polowych. W ramach szkolenia wykonują zadania praktyczne w dzień i w nocy z użyciem sprzętu noktowizyjnego.

Na podstawie informacji kpt. Łukasza Pańki, DO RSZ


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra