Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Serbia testuje nowe uzbrojenie

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 kwietnia 2018

Vojska Srbije (siły zbrojne Serbii) są na końcowym etapie testowania ponad 40 różnych systemów uzbrojenia, które - jeśli wyniki prób okażą się zadowalające – zostaną przyjęte do uzbrojenia do końca br.

Na poligonie testowym serbskich sił zbrojnych w Nikinci przeprowadzono pokazy użycia prototypów różnych systemów uzbrojenia, w tym m.in. samochodu dowódczo-rozpoznawczego BOV KIV 4x4 / Zdjęcie: MO Serbii

Informację taką 1 kwietnia podał minister obrony Serbii, Aleksandar Vulin, podczas wizyty w wojskowym ośrodku testowym w Nikinci, ok. 45 km na zachód od Belgradu. Podczas spotkania w Nikinci przeprowadzono pokazy użycia wybranych prototypów opracowanych przez lokalny przemysł obronny.

Zaprezentowano m.in.: samochód dowódczo-rozpoznawczy BOV KIV (Komandno Izvidjacko Vozilo) 4x4, bezzałogowy pojazd terenowy Milos, przeciwczołgowy, kierowany pocisk rakietowy z głowicą termobaryczną Maljutka 2F, zmodyfikowany 128-mm zestaw rakietowy i nowe uzbrojenie opracowane przez lokalne Zastava Arms, w tym 7,62-mm karabin snajperski i modułowy karabin z wymienną lufą kalibru 7,62-mm lub 6,5-mm, które są wynikiem programu modernizacyjnego 1500+. Jego założeniem jest wyposażenie 1500 żołnierzy z jednostek przeznaczonych do zadań specjalnych w nowoczesne uzbrojenie.

Podczas wystąpienia dla mediów dyrektor ośrodka w Nikinci, płk Slobodan Ilić, omówił prowadzone na jego terenie działania. Poinformował m.in. o testach serii optoelektronicznych urządzeń obserwacyjnych oraz wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Morawa (Próby ogniowe LSRWM Morawa, 2015-02-02), a także zmodernizowanego zestawu obrony powietrznej Kub-M2, który według lokalnej prasy w połowie br. ma ponownie znaleźć się na wyposażeniu 250. brygady obrony powietrznej Ratno Vazduhoplovstvo i Protivvazduhoplovna Odbrana (RV i PVO, wojsk lotniczych i obrony powietrznej Serbii).

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.