Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Roboty Instytutu PIAP dla PSP

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Służby państwowe, 12 kwietnia 2018

Roboty do rozpoznania i przeciwdziałania zagrożeniom CBRN Instytutu PIAP zostały przekazane Państwowej Straży Pożarnej.

Każdy z dostarczonych zestawów składa się m.in. z: ciężkiego robota rozpoznania chemicznego (robot mobilny IBIS) z zestawem akcesoriów CBRN, wielofunkcyjnym urządzeniem PIAP MULTISTRIKER, pojemników do transportu materiałów promieniotwórczych, przenośnego urządzenia RTG i pojazdu typu pick-up / Zdjęcia: Instytut PIAP

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP w konsorcjum z przedsiębiorstwem Zeszuta zrealizował dostawę trzech zestawów pojemnika platformowego do przewozu czynników CBRN wraz z robotem. Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie przez Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego PSP w Warszawie, Katowicach i Poznaniu.

Przekazane ciężkie roboty są pierwszymi w Państwowej Straży Pożarnej specjalnie dostosowanymi do prowadzenia działań rozpoznawczych i przeciwdziałania zagrożeniom CBRN (chemicznym, biologicznym, radiologicznym i nuklearnym). Roboty wesprą grupy PSP w realizacji działań ratowniczych niezbędnych do zmniejszenia lub likwidacji bezpośrednich zagrożeń stwarzanych przez substancje niebezpieczne dla ludzi, zwierząt, środowiska i mienia.

Sześciokołowa platforma mobilna robota IBIS z niezależnym napędem na każde z kół wyposażona jest w zestaw akcesoriów CBRN, umożliwiający: pozyskiwanie materiału do analizy laboratoryjnej poprzez dokonywanie wymazów środowiskowych na powierzchniach obiektów, pobieranie próbek podłoża, - wykrywanie i pomiar promieniowania α, β, γ oraz x, pozyskiwanie cząsteczek chemicznych z powietrza i cieczy do dalszej analizy laboratoryjnej, pobieranie i magazynowanie próbek cieczy i wyświetlanie wyników pomiarów skażeń na mapie terenu.

W dn. 24-26 kwietnia będzie można zobaczyć pokaz nowego robota IBIS Państwowej Straży Pożarnej wraz z dedykowanymi akcesoriami CBRN na Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018 w Poznaniu.

Na podstawie informacji Instytutu PIAP
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.