Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Proton-M z satelitą Błagowiest

Astronautyka, 19 kwietnia 2018

Dziś o 1:12 czasu lokalnego z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wystartowała rakieta nośna Proton-M z blokiem przyspieszającym Briz-M i rosyjskim satelitą wojskowym Błagowiest. Start zakończył się powodzeniem. O 10:22 od trzeciego stopnia rakiety oddzielił się blok przyspieszający, a o 10:44 satelita został umieszczony na zaplanowanej orbicie.

Rakieta nośna Proton-M startuje z kosmodromu Bajkonur z wojskowym satelitą Błagowiest, 19.04.2018 / Zdjęcie: Roskosmos

Kontrolę nad satelitą przejął ośrodek im. Titowa Wojsk kosmicznych WKS FR. Poinformowano wówczas, że wszystkie systemy pokładowe funkcjonują prawidłowo. Satelicie nadano numer Kosmos-2526.

Umieszczony dziś na orbicie satelita to drugi Błagowiest z serii (pierwszy wystartował 17 sierpnia 2017, a wojska kosmiczne nadały mu numer Kosmos-2520). Jego start kilkukrotnie odkładano. Pierwotnie był planowany na 25 grudnia 2017, a później na połowę lutego 2018. Problemy stwarzało jedno z urządzeń pokładowych.

Najpóźniej do 2020 na orbity mają trafić łącznie 4 satelity Błagowiest. Budowa dwóch ostatnich ma zakończyć się jeszcze w br. Satelity tego typu służą do utrzymywania łączności telefonicznej i internetowej z wykorzystaniem częstotliwości Ku i Ka.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.