Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AERO 2018: Aventura-S na trudne warunki

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 20 kwietnia 2018

Szwajcarskie przedsiębiorstwo Aeroventura pokazało we Friedrichshafen swój najnowszy wiatrakowiec Aventura-S.

Podczas tegorocznych targów AERO swoją premierę ma szwajcarski wiatrakowiec Aventura-S / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Jak twierdzą Szwajcarzy,Aventura-S to wiatrakowiec przystosowany do operowania w najcięższych warunkach, z nieutwardzonych przygodnych lądowisk, także wysokogórskich, w klimacie gorącym i przy silnych podmuchach wiatru. Dzięki składanemu wałowi wirnika nośnego może on być przewożony w ładowni samolotu lub śmigłowca.

Zbiorniki paliwa Aventury-S mogą być wybudowane w celu napełnienia ich paliwem. Koła podwozia wyposażone są w opony tundra. Energochłonne fotele wykonane z kompozytu mają indywidualne ogrzewanie. Wiatrakowiec ma też spadochron ratowniczy, montowany w ramach standardowego pakietu wyposażenia .

Maksymalna masa startowa wiatrakowca to 560 kg, w tym 100 kg ładunku użytecznego. Jest on napędzany silnikiem Rotax 915iS. Zasięg maksymalny Aventury-S to 1000 km, a długotrwałość lotu - 7 h.

Producent oferuje Aventurę-S jako statek powietrzny przeznaczony do fotografii lotniczej i lotów rekreacyjnych, a także do zadań dozoru granic lądowych i morskich, niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i do oprysków upraw.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.