Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Uziemienie mikrolotów

Lotnictwo cywilne, 03 marca 2009

Izraelskie władze lotnicze wprowadziły zakaz lotów dla samolotów ultralekkich, po serii wypadków z udziałem tych maszyn. Przyczyną były z reguły rażące błędy pilotów. Okres uziemienia ma być wykorzystany na szkolenie właścicieli mikrolotów.

Vampire MKI Microlight. Samoloty ultralekkie przeznaczone są do lotów niekomercyjnych. W zależności od przepisów krajowych, ich maksymalna masa startowa nie może przekraczać 300-544 kg, a załogę stanowią nie więcej niż 2 osoby - pilot i pasażer / Zdjęcie: Microlight

Zakaz wprowadzono po ogłoszeniu raportu Yitzhaka Raza, szefa komisji badania wypadków lotniczych miejscowego ministerstwa transportu. Seria inspekcji i badanie zdarzeń lotniczych, ujawniły rażące zaniedbania bezpieczeństwa lotów wśród właścicieli maszyn ultralekkich, jak również nieprawidłowości nadzoru władz lotnictwa cywilnego.

Raport Raza wskazuje, że w ostatnim czasie doszło do kilkunastu wypadków i zdarzeń lotniczych, z udziałem mikrolotów. Najbardziej brzemienne w skutki było rozbicie samolotów w Rishon Letzion (załoga odniosła tylko lekkie obrażenia) oraz - zaledwie 26 stycznia - pod Reshafim. W tym ostatnim przypadku, doświadczony pilot, pracujący zresztą jako instruktor lotniczy, zapomniał zamknąć wlewu paliwa przed lotem...

Uziemienie wszystkich konstrukcji lekkich, zostanie wykorzystane na przeprowadzenie zajęć doszkalających dla pilotów i zorganizowanie konferencji, poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa. Przerwa rozpoczęła się na początku marca i potrwa przynajmniej przez tydzień.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.