Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Systemy szkoleniowe dla fińskiej armii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 kwietnia 2018

Saab podpisał umowę z dowództwem logistyki fińskich sił zbrojnych na dostawę systemów szkoleniowych do fińskich wojsk lądowych. Wartość zamówienia wynosi ok. 47 mln SEK (ok. 19 mln zł). Dostawy rozpoczną się w 2018.

Siły zbrojne Finlandii korzystają z mobilnego kompleksowego systemu symulacji KASI od 2005. System może zostać rozmieszczony w dowolnymi miejscu. Zapewnia realizację realistycznych ćwiczeń przygotowujących do misji zagranicznych oraz szkolenie dla lokalnych jednostek wojskowych / Zdjęcie: Saab

Saab jest odpowiedzialny za zabezpieczenie potrzeb szkolno-treningowych fińskiego mobilnego systemu symulacji pola walki, jego transport, rozstawianie i zabezpieczenie ćwiczeń. Zestaw KASI, który jest już eksploatowany przez Finów, zapewnia żołnierzom i oficerom możliwość realistycznego szkolenia i ćwiczeń taktycznych na dowolnym szczeblu. W umowie przewidziano dostawy systemów szkoleniowych KASI do dwóch kolejnych jednostek armii fińskiej.

- Od wielu lat dostarczamy fińskim siłom zbrojnym najnowocześniejsze rozwiązania szkoleniowe. Połączenie nowych systemów szkoleniowych z już istniejącymi pozwoli siłom zbrojnym Finlandii prowadzić ćwiczenia obejmujące do 2400 szkolących – powiedziała Åsa Thegström, szef jednostki biznesowej Training & Simulation w Saab.

- Zamówienie to jest zgodne z naszym długoterminowym zobowiązaniem, aby pomóc fińskim siłom obronnym w zwiększeniu ich wartości bojowej. Jesteśmy przekonani, że siły zbrojne Finlandii uzyskają wymierne korzyści z wykorzystania nowych systemów szkoleniowych - dodała Åsa Thegström. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.