Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mniej testów Topoli

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 15 maja 2018

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zdecydowało o ponad dwukrotnym zmniejszeniu liczby testów rakiet strategicznych RS-12M Topol. Nieoficjalnie poinformowały o tym Izwiestia. Według informatora gazety, w latach 2018-2019 zrealizowane zostaną tylko trzy starty Topoli zamiast wcześniej planowanych siedmiu. Starty – jak do tej pory – będą odbywać się z poligonu w Plesiecku (Test Topola, 2017-09-26).

Rakiety strategiczne RS-12M Topol weszły oficjalnie do uzbrojenia 1 grudnia 1988, a więc prawie 30 lat temu. Na zdjęciu – test rakiety kompleksu w Plesiecku, 12 października 2016 / Zdjęcie: TV Zwiezda

W MO FR uznano, że 3 starty Topoli wystarczą, by zapewnić odpowiedni poziom wyszkolenia ich obsług i potwierdzić gotowość bojową w związku z przedłużaniem resursów rakiet. W rosyjskich wojskach rakietowych specjalnego przeznaczenia (RWSN) jest bowiem coraz więcej nowych rakiet, w tym RS-24 Jars (Kolejne testy Jarsa, 2017-09-21). Wkrótce mają się zaś rozpocząć dostawy kolejnych – RS-28 Sarmat, uzbrojonych prawdopodobnie w manewrujące głowice hiperdźwiękowe Awangard (Awangardy zamiast Rubieży, 2018-03-24).

Poza Topolami testowana będzie też rakieta RS-18 Stilet. Przewidziany jest jej jeden start testowy do końca 2019. W tym przypadku plan się nie zmienił.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.