Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Morskie szkolenie ogniowe

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 16 maja 2018

Od poniedziałku na wodach Zatoki Gdańskiej operują okręty rakietowe ORP Piorun i ORP Grom. Dzisiaj do ćwiczących jednostek dołączyła korweta zwalczania okrętów podwodnych ORP Kaszub. Jednostki prowadzą strzelania artyleryjskie do celów nawodnych i powietrznych. Okręty wykonują zadania ogniowe z użyciem uzbrojenia artyleryjskiego, doskonaląc tym samym procedury związane z sytuacjami kryzysowymi, do których może dojść podczas działań na morzu.

W szkoleniu ogniowym  na wodach Zatoki Gdańskiej biorą udział 3 jednostki Marynarki Wojennej / Zdjęcia: st. chor. mar. Piotr Leoniak

Załoga ORP Piorun wykonuje pozorowane ataki rakietowe i strzelania artyleryjskie z 76-mm uniwersalnej armaty AK-176M i szybkostrzelnej armaty AK-630M do celów nawodnych. ORP Grom ma za cel utrudniać wykonanie zadań załodze Pioruna, m. in. poprzez wykonywanie pozorowanych ataków i unikanie kontrataków. Natomiast ORP Kaszub prowadzi strzelania artyleryjskie z trzech rodzajów armat: AK-176, ZU-23-2M i uniwersalnej 35-mm armaty morskiej Tryton (Okrętowa Grupa Zadaniowa na morzu, 2018-04-17).

Oprócz strzelań artyleryjskich okręty ćwiczą także elementy obrony przeciwawaryjnej okrętu, zwalczając wybuchające pożary i powstające przebicia kadłuba. Marynarze muszą się również zmierzyć ze zwalczaniem zagrożeń asymetrycznych, m.in. obroną przed szybkimi łodziami motorowymi. Tego typu ćwiczenia stanowią o ciągłej zdolności sił Marynarki Wojennej do prowadzenia osłony morskich szlaków komunikacyjnych i reagowania w sytuacjach kryzysowych na morzu (Współdziałanie z Okrętową Grupą Zadaniową, 2018-03-20, Osłona transportu morskiego, 2018-03-19).

Na podstawie informacji kmdra ppor. Radosława Piocha
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.