Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod USS Daniel Inouye

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 maja 2018

W Bath położono stępkę pod nowy niszczyciel rakietowy USS Daniel Inouye.

Irene Hirano Inouye, wdowa pod senatorze Danielu Inouye, była gościem honorowym uroczystości położenia stępki pod niszczyciel rakietowy USS Daniel Inouye / Zdjęcie: GD BIW

W stoczni General Dynamics Bath Iron Works odbyła się ceremonia położenia stępki pod niszczyciel rakietowy USS Daniel Inouye (DDG 118), typu Arleigh Burke. Gościem honorowym uroczystości była p. Irene Hirano Inouye, która pełni rolę matki chrzestnej okrętu.

Irene Hirano Inouye jest wdową po zmarłym w 2012 senatorze Danielu Inouye, od którego nazwany zostanie niszczyciel. Przez blisko 50 lat Inouye reprezentował stan Hawajów w Senacie USA. Za męstwo i odwagę, jakimi wykazał się podczas II wojny światowej, Inouye został odznaczony Medalem Honoru.

Położenie stępki pod USS Daniel Inouye stanowiło jedynie symboliczny początek budowy okrętu. Tak naprawdę prace nad niszczycielem trwają od wielu miesięcy i są zaawansowane w ponad 50%. W najbliższych tygodniach w stoczni Bath Iron Works rozpocznie się scalanie poszczególnych sekcji kadłuba okrętu. 


Drukuj Góra