Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Konferencja lotnicza w Krośnie

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, 05 czerwca 2018

Znaczenie lokalnych lotnisk General Aviation w globalnej strategii i transformacji lotnictwa to temat przewodni konferencji, która odbędzie się 15 czerwca w Kampusie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, ul. Dmochowskiego 12. Wydarzenie zgromadzi cenionych w kraju ekspertów w dziedzinie lotnictwa.

 

Konferencję organizują: Miasto Krosno, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie oraz Lotnisko Krosno Sp. z o.o. Partnerami konferencji są: Województwo Podkarpackie i Dom Brokerski Vector z Rzeszowa. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Magazyn Lotniczy Skrzydlata Polska.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń praktyków w zakresie zarządzania małymi lotniskami i debata na temat wykorzystania ich potencjału do stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego regionów. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. zagadnienia formalno-prawne rozwoju lotnisk General Aviation, współpraca z użytkownikami – przedsiębiorstwami obsługowymi, przewoźnikami, szkołami lotniczymi, a także kwestie kształcenia kadr lotniczych. Gośćmi wydarzenia i prelegentami będą przedstawiciele władz odpowiedzialnych za rozwój lotnictwa, parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu województwa, instytucji naukowych i przedsiębiorców i prawnicy specjalizujący się w prawie lotniczym.

Szczególne zaproszenie do udziału w konferencji kierujemy do podmiotów zarządzających małymi lotniskami, ośrodków kształcenia lotniczego, przedsiębiorstw związanych z branżą lotniczą z całego kraju, w tym do osób zainteresowanych korzystaniem z Lotniska Krosno. Spotkanie będzie doskonałą okazją do rozmów na temat rozwoju lotnictwa w Polsce – zaprasza Prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Krosno staje się coraz silniejszym ośrodkiem lotnictwa General Aviation dzięki zrealizowanej niedawno inwestycji. Nasze lotnisko dysponuje m.in. asfaltowo-betonowym pasem startowym o długości 1100 m i szerokości 30 m, oświetleniem pasa i wskaźnikiem PAPI, samoobsługową stacją tankowania samolotów. Naszym celem jest jak najpełniejsze wykorzystanie tego potencjału i rozwijanie funkcji lotniska. W Polsce funkcjonują podobne lotniska General Aviation, z którymi chcielibyśmy wymieniać doświadczenia i nawiązywać współpracę – konferencja będzie do tego świetną okazją – informuje Katarzyna Bęben, prezes spółki Lotnisko Krosno.

Udział w konferencji jest bezpłatny. W celu zgłoszenia uczestnictwa prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: konferencja@um.krosno.pl lub faksem pod numer 13 43 628 65. Uczestnicy otrzymają potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia pocztą elektroniczną. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale w wydarzeniu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy program konferencji znajduje się w załączniku poniżej.

zaproszenie,_program.pdf


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.