Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie wysokościowe SG

Lotnictwo wojskowe, Służby państwowe, Strategia i polityka, 20 czerwca 2018

Trzydniowe szkolenie wysokościowe dla funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i innych jednostek SG oraz służb miało udoskonalić umiejętności ewakuacyjno-desantowe z zastosowaniem specjalistycznych taktyk, które mogą być wykorzystane m.in. w trakcie akcji ratowniczych.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego, Podlaskiego oraz Nadwiślańskiego Oddziału SG oraz innych służb podczas szkolenia wysokościowego / Zdjęcia: BOSG

W minionym tygodniu Bieszczadzki Oddział SG przeprowadził w okolicach Huwnik, Trzciańca i Polańczyka trzydniowe szkolenie wysokościowe z wykorzystaniem śmigłowca IV Wydziału Lotniczego SG w Huwnikach. Celem szkolenia był trening umiejętności ewakuacyjno-desantowych z zastosowaniem specjalistycznych taktyk i technik.

W ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze Straży Granicznej z Bieszczadzkiego, Podlaskiego oraz Nadwiślańskiego Oddziału SG. W przedsięwzięciu uczestniczyli również przedstawiciele Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Szkolenie wysokościowe funkcjonariuszy Straży Granicznej
 

Szkolenie otworzył Zastępca Komendanta Bieszczadzkiego OSG, płk SG Adam Pacuk. W jego ocenie uzyskane przez ćwiczących doświadczenie oraz umiejętności mogą być wykorzystane w przyszłości nie tylko do celów związanych z realizacją ustawowych zadań poszczególnych służb, ale również w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych i potrzeby udzielenia pomocy obywatelom RP.

Na podstawie informacji BOSG 
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.