Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trening kierowania ogniem w 2. das

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 10 lipca 2018

W dn. 26-27 czerwca na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce 2. dywizjon artylerii samobieżnej pod dowództwem ppłk Mateusza Kujawskiego przeprowadził trening kierowania ogniem ze strzelaniem amunicją bojową.

155-mm samobieżne armatohaubice Krab 2. dywizjonu artylerii samobieżnej z 11. MPA podczas treningu kierowania ogniem na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce / Zdjęcia: mł. chor. Krzysztof Nawrocki, 11. MPA

155-mm samobieżne armatohaubice Krab z 6. baterii artylerii samobieżnej (6.bas) pod dowództwem por. Łukasza Kwiatkowskiego wykonały strzelanie na wprost oraz strzelanie stromotorowe i górną grupą kątów amunicją z gazogeneratorem, z użyciem maksymalnych ładunków. Pozwoliło to sprawdzić w ramach badań eksploatacyjno-wojskowych działanie i zasięgi 155-mm sah Krab.

W ramach integracji urządzeń rozpoznania i systemu dowodzenia wykorzystano Zautomatyzowany Zestaw Kierowania Ogniem Topaz, a także oficera łącznikowego i Radiolokacyjny Zestaw Rozpoznania Artyleryjskiego Liwiec z dywizjonu dowodzenia, które służyły do rozpoznania pola walki i wymiany informacji z przydzielonym sprzętem wojskowym. Podczas badań sprawdzono również samodzielność działania sah Krab. Wykonano też strzelanie na różnych ładunkach do wspólnego celu.

2. dywizjon artylerii samobieżnej z 11. Mazurskiego Pułku Artylerii jest pierwszą jednostką w Wojsku Polskim, która otrzymała na wyposażenie 155-mm samobieżne armatohaubice Krab produkowane przez Hutę Stalową Wola (Kraby przekazane, 2017-08-31). 24 sah Krab składają się na Dywizjonowy Moduł Ogniowy Regina, który skład się również z: 3 Wozów Dowódczo – Sztabowych (WDSz), 8 Wozów Dowódczych (WD) różnego szczebla, 6 Wozów Amunicyjnych (WA) i Wozu Remontu Uzbrojenia i Elektroniki (WRUiE).

Na podstawie informacji por. Jana Kołowskiego, 11. MPA
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.