Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe wyposażenie SG

Służby państwowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 lipca 2018

Do końca br. funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymają 115 nowych kamer termowizyjnych i 280 kompletów gogli noktowizyjnych. Łączny koszt zakupu sprzętu przekracza 23 mln PLN. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Do końca br. funkcjonariusze SG odbiorą 115 przenośnych kamer termowizyjnych (78 chłodzonych i 37 niechłodzonych) oraz 280 gogli noktowizyjnych / Zdjęcie: SG

Straż Graniczna podpisała umowę na dostawę 115 przenośnych kamer termowizyjnych (78 chłodzonych i 37 niechłodzonych) oraz 280 gogli noktowizyjnych. Zakup sprzętu jest realizowany w ramach projektów, których celem jest rozbudowa systemu ochrony technicznej granicy zewnętrznej UE. Projekty te są elementem Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Gogle noktowizyjne mają być dostarczone do magazynów uzbrojenia Straży Granicznej w październiku, a kamery w grudniu. Docelowo trafią na granicę wschodnią Polski, będącą jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej. Przedsiębiorstwa, które wygrały przetargi na dostawę wyposażenia, zobowiązane są również do przeprowadzenia szkoleń dla funkcjonariuszy, którzy będą na co dzień korzystać ze sprzętu.

Zarówno kamery jak i gogle będą użyte w bezpośredniej ochronie granicy. Mają służyć funkcjonariuszom SG do prowadzenia obserwacji skrytych, również w warunkach ograniczonej widoczności, w porze nocnej i w każdych warunkach atmosferycznych.

Na podstawie informacji Komendy Głównej SG


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.