Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy dla SZ FR

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 lipca 2018

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformało o dostawach uzbrojenia dla Sił Zbrojnych zrealizowanych w 2018. Wynika z nich, że w tym czasie WMF FR otrzymała 3 nowe okręty bojowe, jeden wyremontowany i 2 jednostki wsparcia. Znalazł się wśród nich średni okręt rozpoznania proj. 18280 Iwan Hurs, który trafił do Floty Bałtyckiej, a także mały okręt rakietowy proj. 21631 Wysznij Wołocziek przyjęty do składu Floty Czarnomorskiej.

W ramach Dnia odbioru produkcji wojskowej, który odbył się 20 lipca 2018, MO FR odebrało 5 śmigłowców Mi-8MTW-5-1 wyprodukowanych przez zakłady w Kazaniu / Zdjęcie: MO FR

Rosyjskie okręty otrzymywały w 2018 nowe uzbrojenie pokładowe. To uzbrojenie to m.in. 49 pocisków samosterujących Kalibr i 4 pociski przeciwokrętowe. Uzupełnił je brzegowy kompleks rakietowy Bastion.

Tylko w drugim kwartale 2018 WKS FR otrzymały 11 nowych i 21 wyremontowanych samolotów oraz 5 nowych i 19 wyremontowanych śmigłowców. Rosyjskie Wojska Kosmiczno-Lotnicze wzbogaciły się też o 30 tysięcy środków bojowych do samolotów i śmigłowców. Otrzymały również wyremontowany kompleks przeciwlotniczy S-36 nowych i 9 zmodernizowanych stacji radiolokacyjnych, w tym 9 dookólnych stacji Kasta 2-2. Kolejna taka stacja jest gotowa do odbioru.

Nowe uzbrojenie otrzymywały też Wojska Lądowe i Wojska Powietrzno-Desantowe. Trafiły do nich m.in. 62 nowe i 70 wyremontowanych czołgów, 537 nowych i 214 wyremontowanych samochodów oraz 22 kompleksy przeciwpancerne Szturm-S. Jednostki obrony powietrznej otrzymały 218 przeciwlotniczych pocisków rakietowych. Do WDW trafiło ponad 3 tys. spadochronów.

Trwa też modernizacja wojsk rakietowych specjalnego przeznaczenia (RWSN). Otrzymały one 7 międzykontynentalnych rakiet balistycznych i 4 wyrzutnie mobilne Jars-S wyprodukowane przez Titan-Barrikady. Uzupełniło je 17 pojazdów zabezpieczenia dyżurów bojowych i 8 urządzeń wsparcia kompleksów stacjonarnych.

Warto zauważyć, że MO FR nie dość, że konsekwentnie dostarcza do sił zbrojnych nowe uzbrojenie, to jeszcze o tym otwarcie informuje. Co ważne, praktycznie wszystkie dostawy dla SZ FR realizuje rodzimy przemysł lotniczo-zbrojeniowy. Zupełnie inaczej postępuje polskie MON, które utajnia prawie wszystkie istotne informacje o zamówieniach, z których większość kieruje za granicę, głównie do USA (Zmiana formuły i przyspieszenie programu Homar, 2018-07-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.