Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irański bsl zestrzelony nad Irakiem

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 16 marca 2009

W lutym amerykańskie myśliwce zestrzeliły irańskiego bsl nad Irakiem twierdzi CNN.

Według źródeł amerykańskich, irański bezpilotowiec nieokreślonego typu latał 25 lutego nad terytorium Iraku przez 70 minut przed zestrzeleniem. Przez blisko godzinę jego lot śledziły dwa myśliwce F-16. Jeden z nich zestrzelił bsl ok. 100 km na północny wschód od Bagdadu.

Według źródeł irackich, zestrzelenie nastąpiło w pobliżu największej amerykańskiej bazy w Iraku - Balad. Irański bsl to prawdopodobnie Ababil 3.

Bezpilotowiec nie był uzbrojony. Wykonywał lot rozpoznawczy. Przedstawiciele Iranu odmówili komentarza na temat informacji podanej dziś przez CNN.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.