Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USCG wyśle okręty do Azji w Afryki?

Marynarka wojenna, Służby państwowe, Strategia i polityka, 07 sierpnia 2018

Straż Wybrzeża USA może skierować kilka swoich okrętów w rejon Azji i Afryki w celu wsparcia działań prowadzonych przez US Navy.

Kilka okrętów patrolowych Straży Wybrzeża USA może zostać skierowanych w 2019 w rejon Azji Południowo-Wschodniej i Afryki Zachodniej / Zdjęcie: PA3 Connie Terrell, USCG

Według dowódcy Straży Wybrzeża USA (USCG), komandora Karla L. Schultza, kierowana przez niego formacja jest coraz częściej zapytywana o możliwość skierowania części swoich sił z dala od rodzimych wybrzeży w celu wsparcia działań prowadzonych przez US Navy. Według niego w 2019 USCG może wydzielić kilka okrętów, które na określony czas zostaną wysłane w rejon Azji, w tym Azji Południowo-Wschodniej oraz Afryki.

W grę wchodzić może skierowanie co najmniej jednego z okrętów patrolowych typu Famous lub Reliance (proj. Medium Endurance Cutter) na Morze Południowochińskie. Patrolowiec miałby współpracować z siłami morskimi państw tego akwenu i wesprzeć je w podnoszeniu umiejętności ochrony interesów morskich. Podobne wyzwanie mogłoby spotkać jednostkę wysłaną w rejon zachodnich wybrzeży Afryki, w tym do Nigerii, z którą US Navy współpracuje od lat.

Na korzyść pomysłu wysłania okrętów USCG do Azji Południowo-Wschodniej i w rejon Afryki Zachodniej przemawia fakt, że siły morskie państw takich jak Filipiny, Nigeria czy Wietnam eksploatują obecnie okręty wycofane ze służby w Straży Wybrzeża USA. W ostatnich latach rząd USA przekazał sojusznikom m.in. kilka patrolowców typu Hamilton (Wietnam przejął USCGC Morgenthau, 2017-05-27, USCGC Boutwell przekazany, 2016-07-22). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.