Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Patrolowce Austala dla Filipin?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 sierpnia 2018

Australijski Austal jest bliski podpisania kontraktu na budowę sześciu okrętów patrolowych dla Filipin.

Marynarka wojenna Filipin, która w ostatnich latach zainwestowała sporo środków w zakup nowych i używanych okrętów, zamierza pozyskać sześć jednostek patrolowych od stoczni Austal / Zdjęcie: MO Australii

Australijska grupa stoczniowa potwierdziła, że jest w trakcie negocjacji kontraktu na budowę sześciu okrętów patrolowych dla marynarki wojennej Filipin. Oświadczenie producenta z Henderson w Australii Zachodniej uzupełnia informacje podane przez ministra obrony Filipin, Delfina Lorenzanę, który w niedawnych wypowiedziach medialnych poinformował, że kierowany przez niego resort zakupi australijskie patrolowce.

Filipińskie okręty patrolowe zostaną oparte na projekcie ok. 58-metrowych okrętów typu Cape zbudowanych dla Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii, Cape Inscription w linii, 2017-06-06) i Australian Border Force (Ostatni Cape dla Australii, 2015-09-08) oraz sił morskich Trynidadu i Tobago (Cape dla Trynidadu i Tobago, 2018-07-30). Jednak w odróżnieniu od nich nowe patrolowce mają być znacznie większe. Zakłada się, że patrolowce dla Filipin będą miały ok. 80 m długości i będą przystosowane do przyjmowania na pokładzie śmigłowców morskich.

Producent z Australii zapewnia, że filipińskie okręty patrolowe zostaną zbudowane w kraju odbiorcy. Ich budowa najprawdopodobniej będzie prowadzona w lokalnej stoczni Austala w Balamban na wyspie Cebu. W najbliższych miesiącach zakłady te mają zostać rozbudowane. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.