Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Q400 dla Passion Air

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 17 sierpnia 2018

Linie Passion Air z Ghany są nowym użytkownikiem samolotów turbośmigłowych komunikacji regionalnej Bombardier Q400. Afrykańskie towarzystwo wyleasingowało trzy używane statki powietrzne tego typu, przystosowane do przewozu 78 pasażerów, które będą używane na trasach krajowych.

Wizualizacja Q400 w barwach Passion Air / Ilustracja: Bombardier

Nasz udział w rynku w Afryce wciąż się zwiększa i z przyjemnością witamy Passion Air jako pierwszą w Republice Ghany komercyjną linię lotniczą eksploatującą samoloty regionalne Bombardiera. Afryka jest najmłodszym i najszybciej rozwijającym się regionem na świecie, a samoloty komunikacji regionalnej takie jak Q400, odegrają kluczową rolę we wspieraniu rozwoju gospodarczego Afryki – powiedział Jean-Paul Boutibou, wiceprezes Bombardier Commercial Aircraft ds. sprzedaży na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

To pierwszy krok i oczekujemy powiększenia naszej floty o kolejne samoloty Bombardiera. Q400 oferuje wydajność i elastyczność, których potrzebujemy, aby dalej rozwijać naszą siatkę połączeń. Jesteśmy przekonani, że dzięki jego zasięgowi, który otwiera przed nami wielkie możliwości, zdobędziemy większy rynek, który obejmuje 12 krajów i ponad 180 milionów potencjalnych pasażerów poza Akrą – dodał dyrektor generalny PassionAir Edward Annan.

PassionAir zamierza stać się najbardziej konkurencyjnym dostawcą usług lotniczych w Ghanie i Afryce Zachodniej. Na początku towarzystwo zamierza oferować loty krajowe, z planami rozszerzenia siatki połączeń, w perspektywie średnioterminowej, na subregion Afryki Zachodniej (Prognoza rynku ATR, 2018-07-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.