Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

BAE Systems o remoncie USS Gettysburg

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 sierpnia 2018

Przedsiębiorstwo BAE Systems podało szczegóły zlecenia na przegląd remontowy i modernizację krążownika rakietowego USS Gettysburg.

Przegląd remontowy krążownika rakietowego USS Gettysburg rozpocznie się w styczniu 2019 i potrwa do marca 2020. Prace stoczniowe mają wydłużyć trwałość użytkową okrętu do 2035 / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Marcus L. Stanley, USN

BAE Systems otrzymało zlecenie od Departamentu Obrony USA na dokonanie przeglądu remontowego, naprawy i modernizacji krążownika rakietowego USS Gettysburg (CG 64), typu Ticonderoga. Producent poinformował, że prace stoczniowe na okręcie rozpoczną się w styczniu 2019 i potrwają do marca 2020. Przedsięwzięcie ma umożliwić utrzymanie krążownika w linii do 2035 (Przegląd remontowy USS Gettysburg, 2018-08-21).

Prace stoczniowe obejmą m.in. przegląd i ocenę stanu poszycia kadłuba i nadbudówki okrętu. W ramach kontraktu, który obejmie również przegląd naprawczy i ograniczoną modernizację krążownika, producent dokona naprawy lub wymiany niesprawnego i przestarzałego wyposażenia pokładowego. Ponadto, BAE Systems zamontuje też nowocześniejszy system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis.

Wartość anonsowanego porozumienia wynosi 146 mln USD (ok. 546 mln zł). Umowa zawiera jednak w sobie opcje, po wykorzystaniu których suma ta może wzrosnąć do 151 mln USD (564 mln zł). Prace stoczniowe na USS Gettysburg wykona spółka BAE Systems Norfolk Ship Repair z Wirginii. Podmiotem zlecającym jest Naval Sea Systems Command. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.