Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zajęcia zintegrowane 1das

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 14 września 2018

W dn. 11-13 września w 1. dywizjonie artylerii samobieżnej, 11. Mazurskiego Pułku Artylerii odbyły się zajęcia zintegrowane.

Elementy 1. dywizjonu artylerii samobieżnej z 11. MPA, podczas zajęć zintegrowanych / Zdjęcia: archiwum 1das., 11. MPA

W I etapie doskonalono umiejętności indywidualne i zespołowe według specjalności, realizując normy szkoleniowe. Następnie w II głównym etapie zajęć zrealizowano trening kierowania ogniem dywizjonu na środkach łączności

W jego trakcie wykonywano zadania ogniowe w dzień i w warunkach ograniczonej widoczności. Główny wysiłek skupiony był na współdziałaniu z Radiolokacyjnym Zestawem Rozpoznania Artyleryjskiego Liwiec oraz organicznymi środkami rozpoznania.

Sprawdzono integracje Zautomatyzowanego Zestawu Kierowania Ogniem Topaz 1.das z przydzielonymi elementami. Dywizjon potwierdził właściwe przygotowanie do realizacji zadań w różnych warunkach i sytuacjach taktycznych zgodnie z bojowym przeznaczeniem.

Na podstawie informacji mjr Rafała Ługiewicza, 11. MPA
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.