Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny sukces HNLMS Friesland

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 03 października 2018

Załoga holenderskiego okrętu patrolowego HNLMS Friesland udaremniła przemyt ok. 900 kg kokainy na Morzu Karaibskim.

Okręt patrolowy HNLMS Friesland (P842), typu Holland, będzie prowadził działania operacyjne w rejonie Karaibów do końca listopada / Zdjęcie: MO Holandii

Pod koniec września holenderski okręt patrolowy HNLMS Friesland (P842), typu Holland, wziął udział w akcji powstrzymania przemytu narkotyków nieopodal Aruby na Morzu Karaibskim. Ministerstwo obrony Holandii postanowiło jednak ujawnić ten fakt dopiero teraz, tłumacząc się względami bezpieczeństwa.

Akcja rozpoczęła się od wykrycia i zidentyfikowania szybkiej łodzi motorowej idącej wodami na północ od Aruby, która została dostrzeżona przez załogę śmigłowca morskiego NH90 NFH (NATO Frigate Helicopter) operującego z HNLMS Friesland. Po wielogodzinnym śledzeniu jednostki, a następnie intensywnym pościgu, udało się ją unieruchomić. Następnie na jej pokład weszła drużyna abordażowa, która dokonała przeszukania.

W jego wyniku udało się wykryć i zabezpieczyć ok. 900 kg kokainy. Część narkotyków została wcześniej wyrzucona przez załogę łodzi do morza, jednak także i ten ładunek udało się odzyskać holenderskim marynarzom. Przemytnicy zostali aresztowani.

Pod koniec sierpnia HNLMS Friesland wzięła udział w podobnej akcji. W jej wyniku udało się zabezpieczyć ładunek 406 kg kokainy (Załoga HNLMS Friesland przejmuje narkotyki, 2018-08-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra