Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Słowacy zakończyli testy wozów opancerzonych

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 października 2018

Na poligonie wojskowym w Záhorie na zachodzie Słowacji zakończono kilkutygodniowe testy wozów opancerzonych, które oferowane są siłom zbrojnym tego państwa.

Osiem wozów opancerzonych, w tym siedem bezpośrednio, poddano testom poligonowym w ramach przetargu na ponad 400 pojazdów dla sił zbrojnych Słowacji / Rysunek: MO Słowacji

Przez ostatnie tygodnie testy na poligonie w Záhorie przechodziło siedem pojazdów opancerzonych w układzie 4x4, w tym Otokar Cobra II (Kolejne wozy Cobra II dla Turcji, 2016-01-06), Nurol Makina Ejder Yalcinm, Kerametal Aligator Master II, Zetor Engineering Gerlach, Tatra Defence T815 Patriot, Sherpa Light i Mowag Eagle V (Niemcy zamawiają Eagle V 4x4, 2014-03-11). Słowacy pod uwagę wezmą również wyniki prób poligonowych wozu Perun od czeskiego SVOS, które prowadzone są w Czechach (DSEI 2017: Międzynarodowa premiera Peruna , 2017-09-13).

Podczas testów oceniono własności eksploatacyjne wozów oraz ich potencjał operacyjny, w tym możliwość działania na obszarze o różnym ukształtowaniu terenu i w zmiennych warunkach pogodowych. Próby prowadzono pod nadzorem specjalistów ze słowackiego ministerstwa obrony. Wyniki testów zostaną przeanalizowane i ujęte w raporcie, który w najbliższych tygodniach ma trafić na biurka najważniejszych decydentów w słowackim resorcie obrony. Do końca br. spodziewana jest decyzja o wyborze najatrakcyjniejszej oferty.

Siły zbrojne Słowacji zamierzają pozyskać 404 nowe wozy opancerzone. Koszt programu zakupowego oblicza się na ok. 783 mln euro (3,3 mld zł). Dostawy pojazdów mają rozpocząć się w 2019 i potrwać do 2024. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.