Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nietrzeźwy pilot Japan Airlines

Lotnictwo cywilne, 02 listopada 2018

28 października 2018 po teście na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w porcie lotniczym Heathrow pod Londynem zatrzymano drugiego pilota Boeinga 777 Japan Airlines, 42-letniego Katsutoshi Jitsukawę. Badanie wykazało zawartość 189 mg alkoholu w 100 ml krwi, podczas gdy norma dla pilotów wynosi zaledwie 20 ml (kierowców w Anglii obowiązuje limit 80 ml). Wczoraj Japończyk przyznał się do nadużycia alkoholu przed sądem w Uxbridge. Pilot został tymczasowo aresztowany. Ostateczny wyrok ma zapaść 29 listopada w Sądzie Koronnym w Isleworth.

Boeing 777 Japan Airlines ląduje z silnym bocznym wiatrem na lotnisku Tokio-Narita / Zdjęcie: facebook-airlive.net

Jitsukawa miał być członkiem załogi Boeinga 777 JAL wykonującego lot do Tokio (JL44). Na jego dziwne zachowanie i zapach alkoholu wskazał kierowca lotniskowego autobusu. Pilota przebadano na 50 minut przed planowanym odlotem. Z powodu powstałych problemów start został opóźniony o 69 minut.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.