Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy strzeleckie AV500W

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 02 listopada 2018

W październiku 2018 w Tybecie odbyły się testy strzelania z bezzałogowego śmigłowca AV500W (oznaczenie eksportowe – U8EW). Przez 2 tygodnie testowano możliwości użycia pocisków klasy powietrze-powierzchnia FT-8D. Cele znajdowały się w odległości 4,5 km. Wyniki testu uznano za sukces.

Bojowy bsl AV500W w czasie testów w Tybecie. Śmigłowiec strzela pociskami klasy powietrze-powierzchnia FT-8D / Zdjęcie: AVIC

Bsl AV500 został zaprojektowany i zbudowany przez państwowy koncern AVIC. Jego pierwotnym przeznaczeniem było realizowanie zadań rozpoznawczych i patrolowych zarówno dla celów wojskowych, jak i cywilnych. Teraz powstała uzbrojona wersja bojowa śmigłowca – AV500W.

Masa startowa AV500W wynosi 500 kg. Jego prędkość przelotowa sięga 170 km/h. Promień działania to 200 km. Uzbrojenie mogą stanowić 4 naprowadzane laserowo pociski klasy powietrze-powierzchnia FT-8D lub bomby kierowane wagomiaru 6-10 kg, a także karabin maszynowy w zasobniku. Systemy rozpoznania i celownicze (optoelektroniczne i radiolokacyjne) umieszczono na zewnątrz kadłuba.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.