Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sojuz-ST umieścił na orbicie MetOp-C

Astronautyka, 07 listopada 2018

Wczoraj o 21:47:27 czasu lokalnego (dziś o 00:47:27 UTC) z kosmodromu Kourou na Gujanie Francuskiej wystartowała rosyjska rakieta nośna Sojuz-ST-B. Operatorem startu była europejska Ariane Space. Rakieta miała wynieść na orbitę okołoziemską satelitę MetOp-C (MetOp-C po testach, 2017-08-11).

Rakieta nośna Sojuz-ST-B z satelitą MetOp-C startuje z kosmodromu Kourou. 6.11.2018, 21:47:27 czasu lokalnego / Zdjęcie: Ariane Space

Start przebiegł bez problemów. O 22:47 czasu lokalnego blok przyspieszający Fregat umieścił satelitę na zaplanowanej orbicie. Z obiektem została nawiązana prawidłowa łączność.

Satelita MetOp-C jest trzecim tego typu urządzeniem należącym do europejskiej organizacji meteorologicznej EUMETSAT (European Organisation for the Exploitation of Meteorological Satellites). Poprzednie – MetOp-A i -B – zostały umieszczone na orbitach w 2006 i 2012. Obie do tej pory funkcjonują, tworząc EUMETSAT Polar System i wspomagając prognozowanie pogody na okres od 12 h do 10 dni. MetOp-C ma dołączyć do systemu i wesprzeć je w tej misji.

MetOp-C został zbudowany przez Airbus Defence and Space (dawniej EADS Astrium). Jego masa wynosi 4084 kg. Konstrukcja Metop-C bazuje na platformie SPOT Mk.3, pierwotnie zaprojektowanej jako baza francuskiego satelity rozpoznawczego..

Wczorajszy start był trzecim dla rodziny rakiet nośnych Sojuz po awarii Sojuza-FG z 11 października 2018. Sojuzy starowały bez problemów jeszcze 25 października (z satelitą wojskowym) i 3 listopada (z satelitą systemu pozycjonowania GLONASS).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.