Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zniesienie restrykcji dla rekrutów z Commonwealthu

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Wojska lądowe, 08 listopada 2018

Rząd w Londynie poinformował 5 listopada, że obywatele krajów Wspólnoty Narodów (ang. Commonwealth) będą mogli wstępować w szeregi sił zbrojnych Jej Królewskiej Mości nawet jeżeli nie mieszkają na terenie W. Brytanii. Obecnie Wspólnota Narodów zrzesza 53 niepodległe kraje, z których większość była w ubiegłych wiekach częścią brytyjskiego imperium kolonialnego. Część z nich to dawne dominia brytyjskie.

Do służby w siłach zbrojnych Jej Królewskiej Mości mogą zgłaszać się obywatele wszystkich 53 krajów Wspólnoty Narodów / Zdjęcie: MO W. Brytanii.

Minister ds. sił zbrojnych Mark Lancaster powiedział w oświadczeniu dla Parlamentu, że poprzedni pięcioletni wymóg stałego pobytu na terenie Zjednoczonego Królestwa dla rekrutów został zniesiony.

Będziemy przyjmować wnioski [o przyjęcie na służbę] ze wszystkich krajów Wspólnoty – stwierdził minister Lancaster, dodając, że reforma została wprowadzona ze względu na zmianę wielkości brytyjskich sił zbrojnych.
Mark Lancaster powiedział, że rekruci chcący wstąpić na służbę w siłach zbrojnych Jej Królewskiej Mości będą musieli mieć ukończone 18 lat (2 lata więcej niż rekruci-Brytyjczycy), co pozwoli na zlikwidowanie ryzyka związanego z nieletnimi podróżujący samotnie do Zjednoczonego Królestwa bez gwarancji na zdobycie pracy.

Częściowe ograniczenie wymogu zamieszkania na terenie W. Brytanii zostało już wprowadzone w 2016, co pozwoliło na przyjmowanie w szeregi wojska 200 osób z krajów Wspólnoty Narodów rocznie. Teraz limit ten podniesiono do 1350 stanowisk w marynarce wojennej, wojskach lądowych i lotnictwie. Lancaster dodał jednak, że w celu utrzymania efektywności operacyjnej brytyjskiej armii utrzymany zostanie 15-% próg zatrudnienia obywateli Wspólnoty Narodów na stanowiskach strategicznych.

Według raportu National Audit Office, w tym roku w siłach zbrojnych Jej Królewskiej Mości brakuje 5,7% żołnierzy zawodowych. Aby wypełnić największy od 10 lat brak żołnierzy, potrzeba dodatkowych 10 600 rekrutów (Wojsko czeka na Brytyjki, 2018-10-29, Fiasko per Capita, 2018-10-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.