Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stacja radiolokacyjna do kontroli Europy

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 01 grudnia 2018

Dziś w rejonie kowyłkińskim Republiki Mordowii FR rozpoczęła doświadczalny dyżur bojowy stacja radiolokacyjna 29B6 Kontiejnier. Jej obsługa wchodzi w skład 590. Wydzielonego węzła radiotechnicznego Wojsk radiotechnicznych WKS FR. Stacja jest podporządkowana 1. Armii PWO-PRO dowodzonej przez gen. por. Andrieja Diemina.

Stacja radiolokacyjna 29B6 Kontiejnier w rejonie kowyłkińskim Republiki Mordowii rozpoczęła doświadczalny dyżur bojowy w śniegu i przy temperaturze poniżej -20oC / Zdjęcie: Żanna Łarciewa – Stolica S

Zasięg obserwacji Kontiejniera sięga 3 tys. km. Oznacza to, że stacja obejmuje nim prawie całą Europę, włącznie z częścią Francji. Kontiejnier może jednocześnie śledzić ponad 5 tysięcy obiektów poruszających się w przestrzeni powietrznej i w bliskim Kosmosie. W szczególności mogą to być małe i nisko lecące obiekty, takie jak pociski samosterujące.

Wyświetlacze, na których można obserwować sytuację w powietrzu i bliskim Kosmosie w odległości nawet 3 tys. km. Widać na nich przede wszystkim samoloty pasażerskie, generujące większość ruchu nad Europą / Zdjęcie: Żanna Łarciewa – Stolica S

Rosja zapowiedziała rozmieszczenie w pobliżu swych granic co najmniej 10 stacji typu 29B6. Pierwszą, budowaną od 2002, uruchomiono w rejonie Gorodca. Doświadczalny dyżur bojowy rozpoczęła ona 2 grudnia 2013. Koszt jej zbudowania i przygotowania do eksploatacji oszacowano wówczas na 10 mld rubli (ponad 150 mln PLN).

Zasięg stacji radiolokacyjnej 29B6 Kontiejnier wynosi 3000 km. Dzięki niej Rosjanie mogą kontrolować przestrzeń powietrzną nad prawie całą Europą i Bliskim Wschodem

Konstrukcja stacji radiolokacyjnej 29B6 Kontiejnier jest stosunkowo prosta. Składa się ona z wielu powtarzalnych modułów, łatwych w montażu. Jest on szybki nie wymaga specjalistycznych narzędzi.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.