Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie poligonowe 17. WBZmech.

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 03 grudnia 2018

Przełom listopada i grudnia to czas intensywnego i zróżnicowanego szkolenia w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej.

Pododdziały 17. WBZmech. podczas ćwiczeń poligonowych / Zdjęcia: st. szer. Łukasz Kermel, 17. WBZmech.

Jednym z głównych kierunków, na którym odbywa się szkolenie, to Pas Taktyczny Trzemeszno Lubuskie, gdzie pododdziały 7. batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich (7. bSKW) wykonywały skomplikowane strzelania sytuacyjne w dzień oraz w warunkach ograniczonej widoczności. Żołnierze 7. bSKW realizowali zadania ogniowe z każdego etatowego środka ogniowego.

- Celem zajęć było sprawdzenie umiejętności dowódczych w zakresie skutecznego i precyzyjnego stawiania zadań i komend ogniowych. Moi żołnierze zadanie to wykonali na ocenę bardzo dobrą, niszcząc wszystkie cele. Po zajęciach przyjdzie czas, aby omówić wszelkie kwestie także poza strzeleckie oraz wyciągnięcie wniosków w jaki sposób poprawić efektywność realizacji zadań. Proces szkolenia jest procesem ciągłym - relacjonował kpt. Piotr Sromala.

W tym samym czasie na innym, oddalonym o ok. 10 km placu ćwiczeń inżynieryjno-saperskich TURSK instruktor sierż. Arkadiusz Dużyja prowadził zintegrowane zajęcia doskonalące drużyn zsaperyzowanych. Zajęcia obejmowały wykonywanie węzłów saperskich, uzbrajanie lontu detonującego oraz przygotowywanie materiałów wybuchowych do wysadzania metodą bezspłonkową. Efektem końcowym szkolenia było sporządzenie elektrycznej sieci wybuchowej.

Na podstawie informacji kpt. Tomasza Kwiatkowskiego, 17. WBZmech.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.