Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Meksyku samolot spadł na dom

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 04 grudnia 2018

Wczoraj po południu z lotniska pod Culiacán – stolicy stanu Sinaloa w Meksyku wystartował samolot Cessna U206. Na jego pokładzie znajdował się pilot i 3 pasażerów. Lecieli do jednego z pobliskich miast.

Spadający na zabudowania Culiacán samolot został sfilmowany przez przypadkowego przechodnia. Na nagraniu widać m.in. jak Cessna zahacza skrzydłem o linię energetyczną / Zdjęcie: twitter

7 minut po starcie samolot zaczął w sposób niekontrolowany opadać. Jego silnik nie pracował. O 16:52 czasu lokalnego samolot spadł na niewielki dom na przedmieściach Culiacán – Rincon Real. Wcześniej zaczepił o linię energetyczną.

W katastrofie zginęli wszyscy lecący samolotem. Pilot został zidentyfikowany jako Domingo Israel Chávez Cepeda. Na ziemi ranna została 32-letnia kobieta i dwoje dzieci, 3- i 11-letnie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Samolot wbił się w niski budynek i uległ destrukcji. Na szczęście wypadek nie spowodował jednak pożaru / Zdjęcie: twitter

Dom, na który spadł samolot, uległ zniszczeniu. Sąsiednie zabudowania nie zostały poważniej uszkodzone.

Nie widomo, co było przyczyną katastrofy. Za najbardziej prawdopodobną uznaje się awarię techniczną. Pogoda w czasie lotu była dobra.

Rozbity samolot to jednosilnikowy górnopłat Cessna U206 nr rej. XB-NGU, nr ser. U206-0420. Był własnością prywatnych linii Aerocalafia, obsługujących połączenia lokalne.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.