Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dymisja z USAF za wulgarne rysunki

Lotnictwo wojskowe, Ludzie, 04 grudnia 2018

Portal Military.com poinformował, że ppłk Paul Goossen został 27 listopada zdymisjonowany ze stanowiska dowódcy 69. eskadry bombowej 5. Skrzydła Bombowego stacjonującej w bazie USAF Minot w Północnej Dakocie. Air Force Global Strike Command podjęło tę decyzję, gdy w wyniku kontroli, w oprogramowaniu nawigacyjnym B-52 Combat Network Communication Technology (CONECT) wykryto rysunki erotyczne, w tym penisów. Znaleziono je na zrzutach ekranów wyświetlaczy wykorzystywanych do omawiania przebiegu lotów. Rysunki powstawały podczas 69. misji ekspedycyjnej (69th Expeditionary Bomb Squadron) w bazie lotniczej Al Udeid w Katarze – od września 2017 do kwietnia 2018.

Żołnierze 69. eskadry bombowej, w tym ppłk Goossen (z lewej), wzięli udział w przedświątecznej telekonferencji z prezydentem Donaldem Trumpem, 24 grudnia 2017 / Zdjęcie: US Air National Guard – Staff Sgt. Patrick Evenson

Rzecznik Air Force Global Strike, ppłk Uriah Orland nie potwierdził oficjalnie doniesień portalu. Stwierdził jednak, że wszelkie działania lub zachowania, które nie odpowiadają naszym wartościom i zasadom, nie są tolerowane w Wojskach Lotniczych. W tym zakresie prowadzimy politykę zero tolerancji. Nie pozwolimy na tworzenie niezdrowego, nieodpowiedniego środowiska pracy – powiedział.

Podczas pobytu w bazie lotniczej Al Udeid w Katarze bombowce B-52 ze składu 69. eskadry bombowej wykonały 834 misje bojowe przeciw celom w Syrii, Iraku i Afganistanie. Spędziły w powietrzu blisko 6 tys. h, zrzucając ponad 2300 sztuk amunicji różnych typów / Plakat: 69th Expeditionary Bomb Squadron

Tymczasem 27 listopada USAF poinformowały oficjalnie, że Goossen został usunięty z powodu utraty zaufania i braku pewności utrzymania profesjonalnego środowiska pracy. Przy okazji przypomniano, że ppłk Goossen objął dowodzenie 69. eskadrą latem 2017. I ujawniono, że płk Bradley Cochran, dowódca 5. Skrzydła Bombowego, zainicjował śledztwo związane z problemami w jednostce, które zakończyło się 31 października 2018.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.