Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przedstawicielstwo NG w Egipcie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 grudnia 2018

Francuska Naval Group poinformowała o utworzeniu lokalnego przedstawicielstwa w Egipcie, Alexandria Naval for Maintenance and Industry.

W ostatnich latach Naval Group bardzo mocno umocniła swoją pozycję na egipskim rynku. Francuski producent liczy, że otwierając lokalną spółkę, zwiększy swoje szanse na kolejne zlecenia od rządu Egiptu / Rysunek: Naval Group

Francuska grupa stoczniowa poinformowała w wydanym komunikacie, że nowa spółka, Alexandria Naval for Maintenance and Industry (ANMI), ma koordynować i wykonywać prace techniczne prowadzone na okrętach marynarki wojennej Egiptu zaprojektowanych we Francji. Przedsiębiorstwo ma odpowiadać m.in. z bieżące remonty i naprawy jednostek, a także ich przyszłe modernizacje.

W pierwszej kolejności obsługą techniczną objęte zostaną: dwa śmigłowcowce desantowe typu Mistral, Gamal Abdel Nasser (L 1010) i Anwar El Sadat (L 1020), które zostały przekazane Egipcjanom w 2016 (ENS Anwar Sadat przekazany Egiptowi, 2016-09-19, Gamal Abdel Nasser dotarł do Aleksandrii, 2016-06-23) oraz fregata rakietowe proj. FREMM, Tahya Misr (FFG 1001), służąca w egipskiej flocie od 2015 (Tahya Misr w Egipcie, 2015-08-05). Ponadto, w przyszłości obsługiwane będą również cztery korwety rakietowe proj. Gowind 2500, budowane dla Kairu we Francji i Egipcie na mocy porozumienia z 2014 (Wodowanie egipskiego Gowinda, 2018-09-10).

Producent z Francji liczy jednocześnie, że utworzenie spółki umocni jego pozycję na lokalnym rynku i pomoże w rywalizacji o kolejne zlecenia egipskich władz. Naval Group jest jednym z przedsiębiorstw liczących się w wyścigu o kontrakt na budowę kolejnych korwet rakietowych dla Kairu (Naval Group i tkMS rywalizują o egipskie korwety, 2018-09-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.