Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USN wzmacnia siły na Zatoce Perskiej

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 grudnia 2018

Do końca tygodnia w rejonie Zatoki Perskiej znajdą się okręty lotniskowcowej grupy bojowej nr 3, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS John C. Stennis.

Atomowy lotniskowiec USS John C. Stennis i pozostałe okręty lotniskowcowej grupy bojowej nr 3 zmierzają w kierunku Zatoki Perskiej / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Connor D. Loessin, USN

Lotniskowcowa grupa bojowa (CSG) nr 3, która w ostatnich tygodniach prowadziła działania operacyjne i ćwiczenia na wodach Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego (Amerykańskie lotniskowce na M. Filipińskim, 2018-11-15), jest w drodze na Zatokę Perską. Jej okręty mają osiągnąć wyznaczony rejon do końca tygodnia.

Zespołowi przewodzi atomowy lotniskowiec USS John C. Stennis (CVN 74), typu Nimitz (Przegląd i modernizacja USS John C. Stennis, 2018-08-16). Warto podkreślić, że USS John C. Stennis będzie pierwszym amerykańskim lotniskowcem od marca br., który znajdzie się na Zatoce Perskiej. Wówczas rejon ten opuścił USS Theodore Roosevelt (CVN 71, CSG 9 w rejonie odpowiedzialności 7. floty USN, 2018-03-29).

Według amerykańskich mediów skierowanie CSG 3 w rejon Zatoki Perskiej ma być związane z napięciami na linii Waszyngton-Teheran, które są wynikiem m.in. niedawnych testów balistycznych prowadzonych przez Iran. Okręty US Navy mają również wzmocnić wojska koalicji wielonarodowej operujące nad Irakiem i Syrią, jak również siły NATO działające w Afganistanie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.