Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Robotyzacja HSW

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 grudnia 2018

Huta Stalowa Wola poinformowała o zrealizowaniu końcowych odbiorów zrobotyzowanych stanowisk do spawania.

Huta Stalowa Wola poinformowała o zrealizowaniu końcowych odbiorów zrobotyzowanych stanowisk do spawania / Zdjęcie: HSW

Tym samym spółka zakończyła montaż linii zaawansowanych automatów odpowiadających za produkcję przemysłową. W kwietniu br. HSW rozpoczęła wdrażanie nowoczesnych technologii w zakresie automatycznego spawania korpusów i podwozi dla pojazdów bojowych (HSW nie zwalnia tempa, 2018-11-14).

Według producenta wdrożenie uniwersalnego stanowiska zrobotyzowanego do spawania systemów wieżowych dla wyrobów takich jak 155-mm samobieżne armatohaubice Krab, 120-mm samobieżne moździerze Rak i 30-mm zdalnie sterowane systemy wieżowe (ZSSW), a także systemów podwozi m.in. M120G, WD i BWP, pozwoli uzyskać maksymalną jakość i powtarzalność oraz podnieść wydajność prac spawalniczych.

Wszystkie zespoły z blach pancernych były dotąd spawane metodą tradycyjną (ręcznie) przy użyciu urządzeń spawalniczych. Zastosowanie inteligentnego systemu w zrobotyzowanych aplikacjach spawalniczych ma zagwarantować poprawę standardów jakościowych i zapewnić utrzymanie wysokiej jakości produktów. Ma również wpłynąć na terminową realizację programów prowadzonych w ramach procesu modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP. Wartość inwestycji wyniosła ponad 6,6 mln zł.

- Linia technologiczna jest projektem inwestycyjnym, który buduje przewagę konkurencyjną HSW. Z rynku systematycznie znikają producenci, którzy nie są w stanie sprostać jakościowym oczekiwaniom klientów. Jednym z najbardziej skutecznych i coraz częściej wybieranych sposobów poprawy jakości procesów jest ich automatyzacja. Takie nowoczesne podejście do produkcji gwarantuje poprawę przede wszystkim standardów jakościowych i wynikające z tego wymierne korzyści – podkreślił Bartłomiej Zając, p.o. Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny HSW. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.