Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Navy nazywa niszczyciel

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 stycznia 2019

Marynarka wojenna USA ogłosiła imię nowego niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke.

Wizualizacja niszczyciela rakietowego USS Ted Stevens / Rysunek: USN

W minionym tygodniu Sekretarz marynarki wojennej USA, Richard V. Spencer, poinformował, że jeden z nowych niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke będzie nazwany USS Ted Stevens (DDG 128). Okręt zostanie zbudowany w stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w Mississippi, która należy do głupy Huntington Ingalls Industries.

USS Ted Stevens zostanie nazwany dla uhonorowania zmarłego w 2010 senatora z Alaski, który zasiadał w Kongresie USA od 1968 do 2009. W l. 1943-1946 Stevens służył w lotnictwie US Army, biorąc udział m.in. w działaniach bojowych podczas II wojny światowej.

We wrześniu ub.r. grupa stoczniowa HIS otrzymała zlecenie od Departamentu Obrony USA na budowę kolejnych pięciu niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke (Zamówienie na niszczyciele rakietowe USN, 2018-09-28). Wartość zamówienia wynosi 5,1 mld USD (19,1 mld zł). Zawiera ono jednak w sobie opcje, po wykorzystaniu których może ona wzrosnąć do 5,2 mld USD (19,5 mld zł). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.