Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sztuczna inteligencja i inteligentne przetwarzane danych dla bsl

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 08 stycznia 2019

Za kilka dni wchodzi w życie nowe rozporządzenie BVLOS dotyczące lotów bezzałogowych statków latających poza zasięgiem wzroku operatora. Długo wyczekiwana regulacja zawiera przepisy dostosowane do oczekiwań branży bezzałogowej. Dzięki nim przedsiębiorstwa używające bsl w swoim biznesie zyskają nowe możliwości rozwoju.

/ Ilustracja: SSW Solutions

W związku z tym SSW Solutions zaprasza na panel dyskusyjny poświęcony przyszłości bezzałogowych statków latających. Panel rozpoczyna się 9 stycznia, o godz. 15:00 w biurze SSW Pragmatic Solutions, Rondo ONZ 1, XII p., Warszawa. Formularz rejestracyjny: https://ssw.solutions/pl/ai-i-cognitive-computing-dla-dronow/.

O nowych perspektywach sektora bezzałogowych statków latających opowie ekspert prawa lotniczego SSW Solutions Joanna Wieczorek, która wygłosi prelekcję  Digitalizacja bsl – czy prawo lotnicze sprzyja rozwojowi nowej technologii?

Bsl znajdą nowe biznesowe zastosowania nie tylko dzięki znowelizowanym przepisom, ale także sztucznej inteligencji (AI), której fenomen na przykładzie konkretnych przypadków przedstawią Dariusz Trybe i Krzysztof Wysocki z Oracle (Aktualne trendy w rozwoju sztucznej inteligencji) i Marcin Niczyporuk z Intive (Czym jest AI i cognitive computing? Jak sektor bsl czerpie inspiracje z innych branż?).

Następnie Maciej Włodarczyk z PAŻP opowie o Rozwoju UTM w Polsce – czyli jak zarządzać bsl w przestrzeni powietrznej, dr Tomasz Gugała z PGZ omówi Zastosowanie sztucznej inteligencji w systemach bezzałogowych PGZ, a Paweł Poncyliusz z Grupy WB – Nowoczesne technologie w systemach bezzałogowych Grupy WB.

Kolejne referaty wygłoszą Tomasz Bąk ze SKYX (Zastosowanie predykcji oraz blockchain w transporcie bezzałogowym z wykorzystaniem bsl), Robert Friebe z German Aerospace Industries Association (Jak niemieckie regulacje prawne wspierają przemysł bsl?) i Radosław Zych – FlyTech (Birdie i jego zastosowania w energetyce z wykorzystaniem sztucznej inteligencji).

W dalszej części imprezy głos zabiorą Krzysztof Śmierciak z UAV (Technologia wodorowa dla systemów bezzałogowych), Jakub Patalas z Veolii (Zastosowanie bsl w ciepłownictwie) oraz Michał Witkowski i Paweł Szymański z ULC (Rozporządzenie BVLOS wsparciem dla rozwoju technologii). Podsumowaniem panelu będzie godzinna sesja umożliwiająca nawiązanie kontaktów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.