Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja w Macedonii

Służby państwowe, Strategia i polityka, 05 lutego 2019

3 lutego z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wyjechali funkcjonariusze biorący udział w drugiej w br. misji wspierającej służby Republiki Macedonii.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wyjeżdżający na misję do Macedonii / Zdjęcie: OSS SG

W operacji wsparcia uczestniczy 30 funkcjonariuszy z oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Dowódcą grupy jest mjr SG Jarosław Stefaniak, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Głównej Straży Granicznej. Z ramienia Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu w misji uczestniczy funkcjonariusz z Zakładu Ogólnozawodowego, kpt. SG Klaudiusz Gazda (Pierwsza misja SG w Macedonii, 2019-01-14).

W trakcie misji polscy pogranicznicy będą realizować zadania wynikające z podpisanych umów międzynarodowych, w zakresie wspólnych operacji, służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa.

Wyjazd został poprzedzony tygodniowym szkoleniem zgrywającym, które przeprowadziła kadra dydaktyczna Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W trakcie zajęć funkcjonariusze doskonalili posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, prowadzili kontrolę pojazdów i osób. Ćwiczyli poruszanie się pojazdów w kolumnie, uczestniczyli w szkoleniu epidemiologicznym, a także w zajęciach z budowy, zabezpieczenia i weryfikacji autentyczności dokumentów podróży. Zrealizowali również ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w trakcie wykonywania zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

Na podstawie informacji OSS SG


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra