Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Airbus uruchamia usługę Verde

Astronautyka, 05 lutego 2019

Spółka Airbus uruchomiła nowatorską usługę o nazwie Verde, oferującą szczegółowe statystyki dotyczące plonów rolniczych opracowywane na podstawie danych pochodzących z oczyszczonych z chmur zdjęć satelitarnych o precyzyjnie wyznaczonych granicach obszarów upraw. Verde to źródło rzetelnych danych o uprawianych roślinach, spójnych w czasie i przestrzeni, bez względu na satelity użyte do pozyskania zdjęć, a z jej zasobów mogą korzystać wszystkie portale rolnictwa precyzyjnego.

Usługa Verde jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się doradztwem i rozwiązaniami dla rolnictwa precyzyjnego / Ilustracja: Airbus

Nowa usługa została stworzona specjalnie dla potrzeb monitorowania upraw w okresie wegetacyjnym, wykrywania anomalii i szkodników, optymalizacji nawadniania, siewu, nawożenia i ochrony plonów. Verde ma także zastosowania poza sezonem, gdyż udostępnia dane z szeregu lat, pomagając w analizach i układaniu strategii upraw, ułatwiając wyznaczanie stref wymagających szczególnych zabiegów na podstawie utrzymujących się trendów wzrostu roślin – a w konsekwencji, umożliwiając długoterminowe doskonalenie metod i praktyk rolniczych. Usługa Verde jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się doradztwem i rozwiązaniami dla rolnictwa precyzyjnego, od najmniejszych start-upów po największych dostawców urządzeń i systemów automatyzacji, producentów nasion i nawozów.

Oddając do użytku Verde, dobitnie podkreślamy, że naszą ambicją jest stanie się dla portali rolnictwa precyzyjnego źródłem wzorcowych danych, z którego mogą w razie potrzeby czerpać. Mając do dyspozycji rozbudowany system obrazowania satelitarnego i bezkonkurencyjne rozwiązania informatyczne do analizy plonów, oferujemy branży rolniczej całkowicie nowe sposoby pozyskiwania informacji ze zdjęć satelitarnych –  mówi François Lombard, szef pionu Intelligence Business w spółce Airbus Defence and Space.

Z usługi Verde korzysta już australijska spółka agrotechniczna DataFarming z siedzibą w Toowoomba w stanie Queensland, oferująca usługi w zakresie rolnictwa precyzyjnego rolnikom i specjalistom agronomii na całym świecie. Verde korzysta ze stworzonej przez Airbus Defence and Space Intelligence platformy cyfrowej OneAtlas (OneAtlas już dostępny, 2016-10-19).

Dokładamy starań, aby rozszerzyć naszą ofertę, z której korzysta obecnie 7500 gospodarstw rolnych, o bardziej szczegółowe informacje o plonach. W realizacji tego zamierzenia kluczowe znaczenie ma dostęp do wyższej rozdzielczości niektórych danych – i tu właśnie doskonale wpasowuje się VERDE. Do dnia dzisiejszego przetworzyliśmy już dane dotyczące znormalizowanego różnicowego wskaźnika wegetacji (NDVI) dla 4 mln ha pól uprawnych i chcemy wykorzystać profil naszej bazy klientów do wdrożenia tej cennej usługi dodanej. Na pewno wiele korzyści przedstawia ona dla upraw bawełny, ryżu i trzciny cukrowej –  tłumaczy Tim Neale, dyrektor zarządzający DataFarming.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra