Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemcy inwestują na Litwie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 08 lutego 2019

Rząd Niemiec chce przeznaczyć 110 mln euro na modernizację infrastruktury wojskowej na Litwie.

Minister obrony Niemiec, p. Ursula von der Leyen i prezydent Litwy, Dalia Grybauskaitė, podczas wspólnej konferencji prasowej w miejscowości Rukłe / Zdjęcie: Kancelaria Prezydent Litwy

Minister obrony Niemiec, p. Ursula von der Leyen, spotkała się w miejscowości Rukłe w centralnej Litwie z głową litewskiego państwa, p. Dalią Grybauskaitė i swoim odpowiednikiem, Raimundasem Karoblisem. Podczas wspólnej konferencji prasowej szefowa niemieckiego resortu obrony zapowiedziała, że jej kraj przeznaczy ok. 110 mln euro w ciągu trzech lat na modernizację infrastruktury wojskowej na Litwie.

Inwestycje mają objąć, m.in. remonty i rozbudowę koszar oraz obiektów treningowych zlokalizowanych w rejonie miejscowości Rukłe, gdzie stacjonuje wielonarodowa grupa bojowa w ramach wzmocnionej, wysuniętej obecności NATO (enhanced, forward presence, efp).

Liczący 1345 żołnierzy kontyngent wystawiło siedem państw: Belgia, Czechy, Holandia, Islandia, Luksemburg, Niemcy i Norwegia. Na czele zespołu stoją nasi zachodni sąsiedzi, którzy wydzieliły do jego składu 560 wojskowych. Natowscy sojusznicy prowadzą ćwiczenia z litewskimi siłami zbrojnymi i doskonalą metody współpracy w ramach różnych scenariuszy sytuacyjnych.

Inwestycje, o jakich wspominała minister von der Leyen, mają ułatwić stacjonowanie wielonarodowej grupy bojowej na Litwie, w tym poprawić warunki bytowe żołnierzy oraz umożliwić im prowadzenie różnorodnych ćwiczeń na wyremontowanych i rozbudowanych poligonach (Litwini modernizują ośrodek szkoleniowy, 2018-11-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra