Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe holenderskie patrolowce na Karaibach

Służby państwowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 lutego 2019

Holenderska straż wybrzeża na Karaibach odebrała kolejne cztery szybkie kutry patrolowe od amerykańskiego Metal Shark.

Jeden z szybkich kutrów patrolowych Defiant 38 przekazanych holenderskiej straży wybrzeża na Karaibach / Zdjęcie: MO Holandii

Cztery szybkie kutry patrolowe Defiant 38 zostały przekazane departamentowi holenderskiej straży wybrzeża na Karaibach (Kustwacht Caribisch Gebied). Okręty będą używane przez funkcjonariuszy pełniących służbę w bazie na wyspie Aruba i uzupełnią cztery takie same jednostki przekazane Holendrom w maju ub.r., które od blisko roku są eksploatowane w rejonie wyspy Curacao.

Nowe kutry patrolowe pozwolą Holendrom wycofać ze służby używane dotąd jednostki, które ze względu na wiek i stopień eksploatacji nie są w stanie wspierać funkcjonariuszy w ich działaniach. Okręty będą służyć do patrolowania holenderskich wód terytorialnych i wyłącznej strefy ekonomicznej oraz pomogą udaremniać niezgodne z prawem działania prowadzone na Morzu Karaibskim przez lokalne grupy przestępcze (Kolejny sukces HNLMS Friesland, 2018-10-03).

Patrolowce Defiant 38 dostarczane są przez Metal Shark w ramach porozumienia zawartego z Holandią w 2017. Dotyczy ono dostawy tuzina takich okrętów. Ostatnia transza ma być przekazana w najbliższych miesiącach do filii Kustwacht Caribisch Gebied na wyspie Sint Maarten. Jednostki budowane są przez Metal Shark w Jeanerette, w Luzijanie.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra