Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek w drodze na paradę

Wypadki, Wojska lądowe, 09 lutego 2019

6 lutego 2019 rano do Kapsztadu zmierzał konwój pojazdów wojskowych, które miały wziąć udział w paradzie z okazji Dnia Sił Zbrojnych RPA zaplanowanej na 21 lutego. Wśród nich był opancerzony wóz bojowy Ratel ZT3 z 1. Special Service Battalion z Tempe Military Base w Bloemfontein. Pojazdem jechało 5 żołnierzy.

Wieża wozu bojowego Ratel ZT3, która odpadła od kadłuba po przewróceniu się pojazdu w drodze do Kapsztadu / Zdjęcie: twitter – trafficSA

Około 7:30, na drodze N1 do Edenburga, kierowca utracił panowanie nad pojazdem. Wóz stoczył się na pobocze i przewrócił. Od kadłuba odpadła uzbrojona wieża.

Leżący nad poboczu kadłub wozu bojowego Ratel ZT3, który przewrócił się jadąc na paradę z okazji Dnia Sił Zbrojnych RPA / Zdjęcie: twitter – trafficSA

W wypadku zginął jeden z żołnierzy. Pozostali zostali ranni. Ich stan ustabilizowali żołnierze ze służby medycznej jadący w konwoju. Rannych przewieziono do 3. Szpitala Wojskowego w Bloemfontein. Według oficjalnego komunikatu, są w stanie stabilnym.

Ratel ZT3 na poligonie podczas testów pocisków przeciwpancernych

Ratel ZT3 to zmodyfikowana wersja podstawowego 6-kołowego wozu opancerzonego Ratel z wyrzutnią 3 kierowanych pocisków przeciwpancernych ZT3 Ingwe.

 


Drukuj Góra