Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

4,6 mld rubli na MKS

Astronautyka, Strategia i polityka, 10 lutego 2019

Rosyjska agencja kosmiczna – Roskosmos, oszacowała, że loty na Międzynarodową Stację Kosmiczną (MSK, ros. MKS) w latach 2019-2020 będą kosztować 4,618 mld rubli (ok. 270 mln PLN). Plany przewidują wykonanie 3 lotów załogowych i trzech zaopatrzeniowych. Pierwsze będą realizowane z pomocą satelitów Sojuz-MS (-12, -14, -15), a drugie z wykorzystaniem satelitów Progriess-MS (-12, -13, -14). Na ich loty Roskosmos ma otrzymać z budżetu federalnego 1,3 mld rubli w 2019, a 3,3 mld rubli w 2020. Po stronie rządowej partnerem agencji, rozliczającym wykonywanie prac, będzie MO FR.

MKS / Zdjęcie: Roskosmos

Kwota podana przez Roskosmos obejmuje także obsługę rosyjskiej części MKS. Warto przypomnieć, że loty załogowe na Stację od lat możliwe są wyłącznie dzięki Rosjanom. Z rosyjskich satelitów korzystają Amerykanie, Niemcy, Japończycy i przedstawiciele innych państw. Usługi te są płatne.

Rosjanie planują także inne przedsięwzięcia związane z eksploracją Kosmosu. Niedawno Roskosmos ogłosił, że przygotowuje załogową misję na Księżyc, która miałaby odbyć się w 2031. W tym wypadku Rosjan wyprzedzą jednak zapewne Chińczycy, którzy dysponują znacznie większym potencjałem ekonomicznym.

 


Drukuj Góra