Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Posiejdona latem 2019

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 lutego 2019

W 2019 kontynuowane są testy miniaturowej siłowni jądrowej, która ma napędzać duże torpedy Posiejdon. Według nieoficjalnych danych, potwierdziły one możliwość rozpędzania się do prędkości ponad 200 km/h. Według szacunkowych danych, Posiejdon ma długość blisko 20 m przy średnicy równej 2 m. Może przenosić głowicę jądrową o mocy do 2 MT.

Wizja wielozadaniowego kompleksu morskiego Posiejdon / Ilustracja: MO FR

Pierwsze próby morskie kompletnego Posiejdona zaplanowano na połowę 2019. Według nieoficjalnych źródeł, torpedy będą wystrzeliwane z wyrzutni nabrzeżnej. Okręt podwodny, z którego mają być wystrzeliwane Posiejdony – proj. 09851 Chabarowsk, jest dopiero budowany przez stocznię Siewmasz.

WMF zamierza w nowe torpedy uzbroić co najmniej 4 okręty podwodne, po dwa we Flocie Północnej i Oceanu Spokojnego. Każdy miałby przenosić 8 torped. Analitycy przewidują, że szczególnie ważne cele Posiejdony będą atakować grupami. Pierwszy miałby przełamywać systemy obrony przybrzeżnej, a pozostałe atakować instalacje na brzegu, wywołując przy tym niszczące fale przypominające tsunami.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.